هدر اصلی
1389/03/08 10:33:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
نایب رییس کمیسیون اصل 90 مجلس:

پرونده شکایت نادران و رحیمی، به دلیل پیگیری نکردن دو طرف متوقف شده‌است

**نایب رییس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی، گفت: پرونده شکایت نادران، زاکانی و توکلی از محمدرضا رحیمی و شکایت رحیمی از این نمایندگان مجلس به دلیل آن‌که هر دو طرف پیگیری‌های خود را متوقف کرده‌اند، در این کمیسیون متوقف شده است.

به گزارش ایسنا ، حسین اسلامی با بیان این‌که انتخابات رییس کمیسیون اصل 90 مجلس در هفته بعد از تعطیلات مجلس در صحن علنی انجام خواهد شد، در عین حال درباره علت طولانی شدن روند این انتخاب، گفت: هیات رییسه مجلس معتقد بودند که این دوره فعالیت کمیسیون اصل 90 به اسم آیت‌ الله فاکر ثبت شود و انتخابات این کمیسیون را از سایر کمیسیون‌ها جدا نکنند، و این انتخابات همزمان با انتخابات سایر کمیسیون‌ها انجام شود که این کار تدبیر خوبی بود.

نماینده ساوه و زرندیه درباره بررسی پرونده‌های دانه‌درشت‌ها در این کمیسیون که پیش از این برخی از اعضای کمیسیون اصل 90 از آن خبر داشتند، گفت: دانه‌درشت‌ها یک واژه است، به این معنا که ما یکسری موضوعات درشت داریم که اگر منتج به نتیجه شوند آن زمان مصادیق آن مشخص می‌شود. مثلا در بحث زمین‌های منابع طبیعی که واگذار شده‌اند تغییر کاربری ندادند و این درحالی است که وقتی زمین‌های منابع طبیعی واگذار می‌شود باید ظرف یک سال تغییر کاربری بدهند، اما هم‌اکنون بسیاری از زمین‌ها واگذار شده و بدون آن‌که تغییر کاربری داده شود تا سه دست این زمین‌ها فروخته شده‌اند.

اسلامی یکی دیگر از مباحثی که در کمیسیون متبوعش پیگیری می‌شود را بحث دولت الکترونیک عنوان کرد و گفت: بحث دولت الکترونیک در قالب دنیا پیاده شده است، اما در کشور ما مغفول مانده است و روند این کار سرعت خوبی ندارد که بر این اساس کمیسیون اصل 90 در جلسات متمادی خود این موضوع را مورد پیگیری و بحث قرار داده است.

وی گفت: اگر ما بتوانیم از طریق کمیسیون اصل 90 از مسوولان دلیل عدم پیشرفت این پروژه را جویا شده و بررسی کنیم و به نتیجه برسیم، بزرگترین خدمت را به مردم کرده‌ایم.

نایب رییس کمیسیون اصل 90 مجلس با بیان این‌که در مباحث مربوط به قوه قضاییه امروز تقریبا قالب پرونده‌هایی که در زمان آیت‌الله شاهرودی با مشکل مواجه بودند با وجود آ‌یت‌الله لاریجانی منتج به نتیجه مثبت شده‌اند، گفت:‌ به عنوان مثال در پرونده‌ای قاضی بر مبنای سود مرکب حکمی صادر کرده بود که بر این اساس فردی به 54 میلیون محکوم شده بود وقتی این موضوع را طی نامه‌نگاری‌هایی به آیت‌الله لاریجانی منتقل کردیم ایشان صراحتا گفتند که سود مرکب حرام است و بر این اساس کل پرونده بسته شد و آن قاضی را برکنار کردند.

اسلامی با بیان این‌که کمیسیون اصل 90 در کل از نحوه عملکرد قوه قضاییه در رعایت قوانین و مقررات جاری در کشور کاملا رضایت دارد، در پایان سخنانش گفت: حقیقتا هر پرونده‌ای که ما با این قوه ارسال می‌کنیم، با سرعت خوب بررسی شده و جواب‌های متقن و منطبق با شرع و قانون دریافت می‌کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet