هدر اصلی
1389/03/08 10:35:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی:

دولت باید تلاش کند تا روابط اقتصادی و سیاسی ایران با کشورها، همپوشانی لازم را داشته باشد

**سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: دولت باید تلاش کند تا روابط اقتصادی و سیاسی ایران با کشورها، همپوشانی لازم را داشته باشد و این مساله در قبال انگلستان نیز اجرا شود.

کاظم جلالی نماینده‌ی مردم شاهرود در خانه‌ی ملت در گفت‌وگو با ایسنا، با شایسته خواندن اقدام وزارت بازرگانی مبنی بر عدم ثبت سفارش کالاهایی که از مبدا انگلستان بارگیری می‌شود، گفت: این اقدام می‌تواند مثبت تلقی شود که امیدواریم سایر وزارت خانه‌ها و نهادهای اقتصادی نیز اقدام مناسبی در این خصوص انجام دهند.

وی ادامه داد: متاسفانه هم اکنون ما بیشترین روابط اقتصادی را با کشورهایی داریم که دارای بدترین روابط سیاسی با ما هستند که این مساله مربوط به گذشته بوده و به همین شکل ادامه یافته است، و لذا باید ارتباط معناداری بین این دو مقوله ایجاد شود.

به گفته‌ی جلالی، دولت باید اقدام جدی صورت دهد تا روابط اقتصادی و سیاسی همپوشانی لازم را داشته باشند و از روابط اقتصادی برای گسترش روابط سیاسی بهره‌برداری کرد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی در همین زمینه منتفع شدن کشور امارات از سرمایه‌گذاری ایرانیان را به عنوان مثالی روشن عنوان کرد و افزود: ایرانی‌های بسیاری در امارات سرمایه‌گذاری کردند، اما گاها ادعاهای بسیار بزرگتر از قد و قامت امارات علیه ایران مطرح می‌شود ضمن این‌که از عدم توازن ارتباطات سیاسی و اقتصادی ما، برخی کشورها نیز نفع می‌برند.

جلالی خواستار نظم و نظام یافتن روابط سیاسی و اقتصادی با یکدیگر شد و در خصوص پیگیری‌ها برای کاهش روابط جمهوری اسلامی ایران و انگلستان نیز اظهار داشت: پیگیری‌ها در این خصوص ادامه دارد و کمیسیون کارهای خود را انجام می‌دهد که امیدواریم در آینده‌ی نزدیک طرح جامعی را در این خصوص به مجلس ارائه دهیم.

جلالی در ادامه در خصوص آمار فرزندان مسئولان که در انگلستان تحصیل می‌کنند نیز با بیان این که آمار دقیقی در این زمینه در اختیار ندارم، اضافه کرد: باید مراجع ذیصلاح آمار دقیق را اعلام کنند اما نکته مهم این است که کثرت افراد مهم نیست و نفس عمل در این خصوص مهم تلقی می‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet