هدر موبایل
1389/03/08 10:43:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
نماینده محلات:

امام برای پیشبرد نظام قائل به وحدت بودند

**عضو کمیسیون آموزش مجلس با بیان این که امام خمینی(ره) برای پیشبرد نظام قائل به وحدت بود، گفت: ایشان بر وحدت نیروهای وفادار به مبانی اسلام تکیه می‌کردند و کسانی را که با اصل نظام سرجنگ داشتند، حذف کردند.

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی، نماینده محلات و دلیجان در خانه ملت در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به حذف پیروان اسلام التقاطی و سوسیالیستی از سوی امام(ره) اظهار کرد: در سالروز ارتحال حضرت امام قطعا همه نیروهای وفادار به مبانی نظام اسلامی باید در بین خود وحدت ایجاد کنند.

این نماینده مجلس به توضیح وظایف مسوولین برای باشکوه‌تر برگزار شدن مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) پرداخت و گفت:با توجه به حضور خیل عظیمی از مردم در این مراسم، وظیفه‌ی مسوولین، برنامه‌ریزی دقیق برای رفت و آمد و وسایل تهویه هوا است، به گونه‌ای که حداکثر استفاده از فضای به وجود ‌آمده صورت گیرد.

وی افزود: برای باشکوه تر شدن این مراسم باید مروری بر وصیت‌نامه حضرت امام(ره) داشته باشیم؛ چرا که زنده ماندن این انقلاب منوط به زنده نگهداشتن یاد و نام و راه امام(ره) است.

سلیمی با تاکید بر این که امام(ره) سیاستمداری بود که اخلاق را همراه با سیاست می‌دانست، گفت: ایشان یک سیاستمداراخلاق مدار و دین‌مدار بود، اما متاسفانه خلاء جدی امروز این است که برخی از افراد به محض ورود به عرصه سیاسی کشور با اخلاق خداحافظی کردند.

وی افزود: همه می‌دانیم که امام(‌ره) تا چه اندازه وارد مسائل سیاسی شدند، اما تا آ‌خرین لحظه نیز از مباحث اخلاقی فاصله نگرفتند. ایشان همه چیز را در پرتو رضای خدا می‌دانستند، لذا سیاستمداران ما باید بدانند تنها مسیر اصلاح امور کشور بازگشت به اندیشه‌های امام (ره) است.

عضو کمیسیون آموزش مجلس اندیشه‌های رهبر کبیر انقلاب را دارای ظرفیتی بیکرانه دانست و گفت: اندیشه‌های امام(ره) کهنه نشدنی و دارای ظرفیتی بیکرانه برای نسل‌های ‌آینده است و وظیفه رسانه‌ها این است که امام را آ‌نچنان که بود به نسل جوان معرفی کنند.

وی اضافه کرد: عده‌ای که مدعی عمل به اندیشه‌ها و ارمغان امام(ره) هستند باید از سوی رسانه‌ها به مردم معرفی شوند تا مردم در اسارت فضاسازی‌ها و تحریف‌های معنوی این افراد قرار نگیرند.

وی با بیان این که کشور ما از لحاظ اخلاقی نسبت به دیگر کشورها جایگاه بهتری دارد، اظهار کرد: برای رسیدن به افقی که امام (ره) برای ما ترسیم کرده‌اند، مسیر طولانی باید طی شود و باید سیاست فریبکارانه، همراه با دغل و منفعت جویانه را کنار بگذاریم.

نماینده محلات در پایان بازگشت به اسلام راستین، نظام مبتنی بر ولایت فقیه، توجه به مستضعفین، دفاع از مظلومین و بازگشت به فقه سنتی را از میراث‌های رهبر کبیر انقلاب برشمرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet