هدر موبایل
1389/03/08 11:48:00
سرویس اقتصادی
نماینده پارس‌آباد مغان:

راه‌اندازی بازارچه مرزی بیله‌سوار با جمهوری آذربایجان، در حال نهایی شدن است

**وکیل‌سپه آجیرلو نماینده مردم پارس‌آباد مغان در راستای بررسی برنامه پنجم توسعه در مجلس گفت: مجلس و نمایندگان مصمم هستند تا برنامه پنجم را نسبت به برنامه‌های سال‌های قبل به گونه‌ای تصویب کنند که عملیاتی‌تر باشد و حداکثر اهداف آن عملی شود.

به گفته آجیرلو، در برنامه‌های قبلی حداکثر 40درصد اهداف محقق شده بود که تلاش می‌شود برنامه پنجم هم‌راستا با اهداف سند چشم‌انداز عملیاتی‌تر تصویب شود.

نماینده مردم پارس‌آباد مغان در گفتگو با هفته نامه خبر اردبیل در خصوص طرح‌های در دست اجرا در شهرستان پارس‌آباد مغان اظهار داشت: پمپاژ آب در شرق دره‌رود و دشت فتحعلی، بهره‌برداری از سد خداآفرین و آبیاری تحت‌فشار در 7200 هکتار و 5000هکتار از اراضی این شهرستان از جمله پروژه‌هایی‌ است که در دست انجام است.

وی افزود: برای سد خداآفرین هزینه‌ای حدود 37میلیارد تومان و برای آبیاری تحت‌فشار پروژه 5هزار هکتاری شهرستان حدود 22میلیارد تومان هزینه در نظر گرفته شده است.

 آجیرلو همچنین از برگزاری همایش کوچ عشایر در این شهرستان در تاریخ هفتم خردادماه خبر داد و اظهار داشت: هم‌راستا با این همایش نمایشگاهی نیز در همین زمینه برپا می‌شود.

وی در خصوص سایر مشکلات پارس‌آباد مغان تصریح کرد: آب‌رسانی‌ به برخی روستاها و گازرسانی به روستاهای شرق پارس‌آباد از جمله مشکلات دیگر شهرستان است که تلاش می‌شود برطرف شوند.

آجیرلو گفت: در خصوص بازارچه مرزی مشترک بیله‌سوار توافقات اولیه با کشور آذربایجان انجام شده که امیدواریم نهایی شود ضمن اینکه در خصوص ترانزیت سوخت از این گمرک هم صحبت‌هایی انجام گرفته است.

به گفته آجیرلو بناست یک پالایشگاه در این منطقه مرزی در بخش ایرانی احداث شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet