هدر موبایل
1389/03/08 17:08:00
سرویس سیاسی
سودانی:

تا تحقق تمامی آرمان‌های امام خمینی فاصله داریم

**نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی با برشمردن برخی از موفقیت‌ها و ناکامی‌ها در تحقق آرمان‌های امام خمینی(ره) تصریح کرد: هنوز تا تحقق کامل آرمان‌های امام خمینی فاصله داریم.

"سید ناصر سودانی" نماینده اهواز در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت با بیان اینکه کشورمان در حملات بی‌رحمانه ناتوی فرهنگی و موج تبلیغات گسترده ضد فرهنگی ایستادگی موفقیت آمیزی داشت، گفت: اما متاسفانه با پراکنده کاری‌ها، موازی‌کاریها و عدم برخورداری از یک برنامه منسجم ومنشور مدون، زخم‌هایی را بر پیکر خود احساس کرده‌ایم که تصور می کنم این مسئله موجب رنجش خاطر روح امام (ره) شده است.

عضو کمیسیون انرژی یادآور شد: در تامین معیشت مردم به ویژه طبقه محروم، ساماندهی امور اقتصادی خصوصاً بانکها نتوانسته‌ایم موفقیت‌های قابل توجهی را بدست آوریم.

وی افزود: فاصله فقر و غنا در کشور محسوس است که نتیجه آن بیکاری، ورشکستگی برخی بدهکاران بانکی اعم از کارآفرینان، صنعت گران، کشاورزان، سرمایه گذاران و تولید کنندگان می‌باشد که باید آسیب شناسی جدی در این زمینه صورت گیرد.

سودانی در ادامه اظهار داشت: شاید یکی از این آفت‌های فعلی ساختار اقتصادی جامعه ما پایه‌گذاری اقتصاد بانکی برمحور ربا باشد که در ظاهر مضاربه است اما نتیجه آن بی‌برکت شدن فعالیت‌های اقتصادی است.

وی عدم هماهنگی با ایرانیان خارج از کشور را به عنوان یکی دیگر از موارد فاصله گرفتن از آرمان‌های امام خمینی (ره) دانست و گفت: در خصوص هماهنگی و ساماندهی ایرانیان در خارج از کشور که باید معرف عفت، حجب و حیای مسلمان ایرانی باشند، اقدام موفقی صورت نگرفته است.

سودانی همچنین احترام به ارباب رجوع در دستگاه‌های اداری را از جمله آرمان‌های امام دانست که نیاز به بازنگری جدی دارد.

 وی متذکر شد: در این مورد هم کوتاهی صورت گرفته است و کارگزاران باید خود را خدمتگذار مردم  بدانند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس خاطرنشان ساخت: بیان این آسیبها و نقدها به این دلیل است که باید حرکت تعاملی مان را با رفع نواقص به کمال مطلوب نزدیک نماییم تا در جهت ابعاد مختلف آرمان‌های روح متعالی امام خمینی (ره) گام برداریم.

این نماینده مجلس در ادامه سخنانش به برخی از مواردی که برای تحقق آنها گامهای مثبتی برداشته شده اشاره کرد و اظهار داشت: امام خمینی (ره) درپرتو تعالیم اسلامی به دنبال الگو ساختن جمهوری اسلامی ایران برای سایر کشورها بود.

سودانی خاطر نشان کرد: کشور ما در زمینه استقلال و عدم وابستگی به شرق و غرب و کشورهای استکباری، بدون هیچ‌گونه تاملی توانسته با موفقیت و به خوبی این اهداف را  محقق نماید.

وی با اشاره به این که هیچ کشوری همانند ایران با این اندازه استقلال وجود ندارد گفت: در کنار استقلال، عزت‌مندی که ملت ایران در عرصه بین المللی که در آرمانهای امام(ره) جایگاه خاصی دارد  نیز به خوبی محقق شده است.

سودانی استکبار ستیزی را ازجمله آرمان‌های امام خمینی (ره) دانست و گفت: در دفاع از مظلومان خصوصاً فلسطین مظلوم، جمهوری اسلامی همچنان استوار است و ملت و دولت ایران یکصدا از این آرمان ماندگار دفاع کرده و می کنند.

وی ادامه داد: در زمینه وحدت بین ملت و رهبری و حاکمیت ولایت فقیه، با پذیرش حداکثری مردم این امانت بزرگ، در ردیف مواریث ستُرگ امام ماندگار شده است.

سودانی یادآور شد: با احیای گفتمان امام(ره) توسط رهبر معظم انقلاب و نیز دولتمردان، کشور به سمت تعالی در عرصه‌های مختلف گام برمی دارد.

نماینده اهواز همچنین با بیان اینکه یکی از مواردی که در ردیف آرمانهای بزرگ امام (ره) می‌توان دانست، فعالیت در عرصه کسب فناوری‌های نوین است، خاطرنشان ساخت: ما امروز در عرصه فناوری‌های نوین، صنعتی، دفاعی ، پزشکی و درمانی و حضور در فضا گام‌های بلندی را برداشته‌ایم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet