هدر اصلی
1389/03/08 13:28:00
سرویس فرهنگی
کتابخانه مجلس شورای اسلامی برگزار می‌کند

همایش میراث مشترک ایران و افغانستان

**کتابخانه مجلس شورای اسلامی در راستای حفظ و احیای میراث مکتوب مشترک با کشورهای همسایه و هم‌زبانان ایران، تصمیم دارد سلسله نشست‌هایی را در این مرکز دایر کند. در این راستا «همایش میراث مشترک ایران و افغانستان» نخستین نشست این کتابخانه است که در نیمه تیرماه برپا خواهد شد.

به گزارش خانه ملت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کتابخانه مجلس شورای اسلامی، «احسال شکراللهی»، مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی با اعلام این خبر عنوان داشت: از آنجا که یکی از حوزه‌های فعالیت این کتابخانه در زمینه میراث مکتوب باز است، این مرکز تصمیم دارد با برپایی این نشست‌ها به شناسایی، معرفی و حفظ این میراث مکتوب مشترک و گسترش ارتباطات فرهنگی بپردازد.

وی با بیان این که پیش‌بینی می‌شود،  این همایش یک روزه در نیمه تیر ماه و در سالن مدرس ساختمان مشروطه(در محوطه موزه این کتابخانه) برپا شود، گفت: تقریب فرهنگ‌ها و بازشناسی ریشه‌های مشترک این میراث از طریق مکتوبات باقی مانده نظیر کتاب‌ها، نسخه‌های خطی و چاپی و نشریات از دیگر رویکردهای این همایش‌ به شمار می‌آیند.

شکراللهی با بیان این که قرار است، ویژه‌نامه‌ای نیز برای «همایش میراث مشترک ایران و افغانستان» منتشر شود، اظهار داشت: برپایی نمایشگاهی از آثار و کتاب‌های مرتبط با این همایش، در سالن‌های جانبی این نشست، از دیگر فعالیت‌هایی محسوب می‌شود که کتابخانه مجلس برای غنابخشیدن به تشکیل این هم‌اندیشی، آن را به انجام می‌رساند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet