هدر موبایل
1389/03/08 13:33:00
سرویس سیاسی
با درخواست پارلمان سوریه برای محکومیت اقدامات اسرائیل صورت گرفت

تشکیل گروه دوستی میان پارلمان‌های سوریه و اروپا

**پارلمان‌های سوریه و اروپا در حالی گروه دوستی تشکیل می‌دهند که رئیس پارلمان سوریه از پارلمان اروپا خواسته است اقدامات رژیم صهیونیستی در قبال فلسطینی‌ها محکوم شود.

به گزارش خانه ملت به نقل از خبرگزاری رسمی کویت (کونا)، پارلمان سوریه (مجلس الشعب) و پارلمان اتحادیه اروپا، گروه دوستی پارلمانی تشکیل می‌دهند.

بنابراین گزارش، کمیته روابط شرق در پارلمان اروپا در سفر به دمشق در دیدار با محمود الابرش رئیس پارلمان سوریه روابط دوجانبه میان دو پارلمان و راه‌های توسعه روابط و  تحولات منطقه‌ای را بررسی کردند.

هیئت رئیسه پارلمان سوریه در بیانیه‌ای اعلام کرد: طرف اروپایی به ریاست ماریو دیوید رئیس کمیته روابط شرق پارلمان اروپا و سوریه بر تشکیل گروه دوستی پارلمانی میان دو طرف توافق کردند. این توافق با هدف تقویت روابط سوریه و اروپا صورت گرفت.

از سوی دیگر الابرش در این دیدار با اشاره به نقش نمایندگان در انتقال و نزدیکی دیدگاه‌های مختلف میان کشورها، براهمیت تقویت روابط پیونددهنده پارلمان سوریه و کمیته روابط شرق  در پارلمان اروپا تاکید کرد.

رئیس پارلمان سوریه اضافه کرد: لازم است کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای پیشبرد روند صلح خاورمیانه، فشار علیه رژیم صهیونیستی با هدف بازکردن محاصره موجود علیه غزه  و توقف سیاست‌های دشمنانه این رژیم برای یهودی‌سازی قدس و نابودی هویت اسلامی و عربی قدس، نقش بیشتری ایفا کنند.

وی با اشاره به اینکه اقدامات رژیم صهیونیستی، مانع ایجاد صلح و ثبات در منطقه می‌شود، افزود: سوریه بر ایجاد صلح همه‌جانبه و عادلانه در منطقه پافشاری می کند.

در ادامه این دیدار بین اعضای کمیته امور عربی و خارجی پارلمان سوریه و کمیته روابط شرق پارلمان اروپا نیز گفت‌وگوهایی انجام شد، که در آن بر توسعه روابط پارلمانی و ابزارهای فعال کننده این روابط تاکید شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet