هدر اصلی
1389/03/08 14:46:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
ابطحی خبر داد:

سوخت‌ واقعی اواخر تیرماه در مدار نیروگاه بوشهر قرار می‌گیرد

**عضو کمیسیون شوراها و امنیت داخلی مجلس، گفت: حدود ۲۵۰ بار مدار اول و ۱۱۰ بار مدار دوم پیاده شده است و تست سوخت مصنوعی که سوخت با سرب بود نیز صورت گرفته است و تا ۳ هفته دیگر تست مراحل سوخت‌گذاری نیز تمام می‌شود.

سید محمدجواد ابطحی عضو کمیسیون شوراها و امنیت داخلی مجلس در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به بازدید کمیسیون شوراها و امنیت داخلی مجلس از نیروگاه اتمی بوشهر، اظهار داشت: پایبندی روس‌ها به تعهدات خود، نحوه آغاز و مراحل پیشرفت کار نیروگاه از دلایل مهم بازدید کمیسیون از نیروگاه اتمی بوشهر بود.

وی با اشاره به دو روستایی که در نزدیکی نیروگاه اتمی بوشهر قرار دارند و از 35 سال پیش تاکنون تعیین و تکلیفی برای آنها نشده است، تصریح‌کرد: این دو روستا اجازه ساخت و فروش ندارند و با محدودیت تردد مواجه هستند که شکایت آن‌ها به کمیسیون تسلیم شده بود و پیگیری و حل مشکلات این دو روستا نیز یکی دیگر از دلایل سفر کمیسیون به شمار می‌رود.

عضو کمیسیون شوراها و امنیت داخلی مجلس وضعیت نیروگاه اتمی بوشهر را بسیار مطلوب ارزیابی کرد و متذکرشد: حدود 250 بار مدار اول و 110 بار مدار دوم پیاده شده است و تست سوخت مصنوعی که سوخت با سرب بود نیز صورت گرفته است و تا 3 هفته دیگر تست مراحل سوخت‌گذاری نیز تمام می‌شود.

وی در خاتمه بخاری که باید هدایت شود و در کانال به دریا بازگردانده شود دارای وضعیت مناسبی خواند و خاطر‌نشان‌کرد: اشکالی در سیستم مشاهده نشد و با اتمام این تست با تعهدی که دولت روسیه داده است آژانس این کشور برای اواخر تیر این سوخت واقعی در کانوکتور اصلی قرار گرفته و رسما آغاز به کار می‌کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet