هدر موبایل
1389/03/08 15:23:00
سرویس سیاسی
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

اهداف متعالی امام‌خمینی در قانون اساسی متبلور است

**عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: اندیشه معمار کبیر انقلاب حضرت امام (ره) پیاده کردن دستورات اسلامی، اعتلای جایگاه انسانی و تبلور آن در قانون اساسی کشور است.

نصرالله ترابی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت درخصوص تحقق آرمانهای امام خمینی (ره) در نظام جمهوری اسلامی گفت: به طور قطع فکر و اندیشه امام (ره) در جهت پیاده کردن دستورهای اسلامی و انعکاس آن در سند مکتوبی به نام قانون اساسی جمهوری اسلامی است.

وی خاطرنشان کرد: به طور طبیعی هدف ایشان ارتقای جایگاه بشری، ساخت زیربنای برای اعتلای انسانیت و رساندن آن به جایگاه خلیفه‌الهی بوده است.

نماینده مردم شهرکرد در مجلس گفت: امام راحل برای رسیدن به آرمانهای مدنظر خویش، تلاش کردند نظام جمهوری اسلامی ایران به عنوان پیش زمینه حکومت حضرت مهدی (عج) استقرار یابد.

وی یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران به واقع الگو و نمونه ای در جهان وانفسایی که قدرتهای شرق و غرب در آن جولان می دادند شد، در این راستا توانست جایگاه خود را در جهان تبیین کند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امام خمینی (ره) اهداف مبارک خویش را در ایحاد استقرار حکومت اسلامی، اعتلای انسانیت، رسیدن به حقوق انسانی، ارتقا مکارم اخلاقی در قانون اساسی نظام جمهوری اسلامی قرار دادند.

وی یادآور شد: اینکه ما چقدر توانسته ایم در جهت نشان دادن این موضوع که چند درصد حقوق بشر اسلامی به دنیا معرفی شده است یا چه میزان اهداف امام (ره) تحقق یافته یا چند درصد الگوها و ارزشها به رویه ای برای بشریت تبدیل شده است نیاز به تحقیق دارد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: همه باید در جهت تحقق منویات معمار بی بدیل نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) تلاش نماییم.  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet