عید قربان
1386/05/02 13:37:00
سرویس صحن

اعلمی: نباید مصوبه مجلس در خصوص بنزین به بهانه ابهام، برعکس اجرا شود

نماینده تبریز طی یک تذکر آیین نامه‌ای گفت: نباید مصوبه مجلس در خصوص بنزین به بهانه ابهام، برعکس اجرا شود.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، اکبر اعلمی در جلسه علنی روز سه شنبه با استناد به اصل 138 قانون اساسی و ماده 33 آیین نامه داخلی مجلس اظهار داشت: بنده 5 ماده 33 وظایف کمیسیون‌های تخصصی مبنی بر بررسی چگونگی اجرا و نتایج حاصله از اجرای قوانین مصوب و تبصره‌ها در ردیف‌های برنامه توسعه و بودجه‌های سالانه کل کشور و تهیه و تقدیم آن به مجلس را اعلام کرده است.

وی افزود: همچنین قسمت اخیر اصل 138 قانون اساسی مقرر کرده است که تصویب نامه‌ها و آیین نامه‌های دولت و مصوبات کمیسیون‌های متبوع در این اصل ضمن ابلاغ برای اجرا به اطلاح رئیس مجلس می‌رسد تا در صورتی که آن را برخلاف قوانین بیابد با ذکر دلیل برای تجدید نظر به هیات وزیران بفرستد.

نماینده تبریز خاطرنشان کرد: نمایندگان بند (و) تبصره 13 را در مجلس تصویب کردند و شما هم به خوبی از متن این مصوبه مطلع هستید.

محمدرضا باهنر در این هنگام گفت: قرار ما این است که در جلسه علنی اگر کاری خلاف آیین نامه انجام شد تذکر آیین نامه‌ای و اخطار قانون اساسی اجازه قطع کردن مذاکرات را دارد اما مواردی داریم که قانونی تصویب شده ولی دولت آن را اجرا نکرده و یا مسایل دیگر باید در تذکر کتبی به مسئولان اجرایی کشور قرائت شود.

وی افزود: این تذکر شما در رابطه با اداره جلسه علنی نیست.

اعلمی در ادامه تذکر خود خاطرنشان کرد: روز یکشنبه ما جلسه رسمی غیر علنی داشتیم و آیا این تذکر می‌تواند به آن جلسه ناظر باشد یا خیر؟

باهنر پاسخ داد: خیر. تذکر مربوط به جلسه علنی است نه غیر علنی.

نماینده تبریز یادآور شد: ما به عنوان نماینده ناگزیر هستیم چیزی که در بیرون می‌بینیم در اینجا منعکس کنیم و شما می‌خواهید این فرصت‌ها را از ما بگیرد.

اعلمی گفت: ما تبصره 13 را تصویب کردیم. این نمی‌شود که هر مصوبه ما به بهانه ابهام برعکس اجرا شود. ما در قانون دولت را الزام کردیم که به موازات عرضه سوخت بصورت سهمیه بندی، بنزین آزاد را هم ارائه کند.

باهنر در پاسخ به این اظهارات اعلمی گفت: این نظر مجلس نیست و تذکر شما هم وارد نیست.

وی افزود: اکثر نمایندگان رای داده‌اند که حتی عدم اجرای قانون به اعتقاد بعضی از عزیزان باعث قطع مذاکرات مجلس نمی‌شود.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet