هدر اصلی
1389/03/09 10:13:00
سرویس کمیسیون ها
عضو کمیسون اجتماعی:

دولت باید در خصوص 40 میلیون نفر زیر خط فقر پاسخگو باشد

**عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: دولت باید در خصوص آمار بالای افرادی که زیر خط فقر مطلق و نسبی قرار دارند، پاسخگو باشد.

"نصرا... ترابی" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت اظهار داشت: اظهار نظر اخیر مسئولان دولتی مبنی بر قرار داشتن 40 میلیون نفر از جمعیت کشور در زیر خط فقر مطلق و نسبی، بیانگر وجود بحران در معیشت و زندگی اجتماعی مردم است.

وی خاطر نشان کرد: شاخص های مانند درآمد، اشتغال، علم آموزی همگی متاثر از خط فقر مطلق و نسبی هستند.

عضو کمیسیون اجتماعی ارائه این آمار از طرف مسئولان دولتی  را نشانه واقع بینی دانست و بر ضرورت توجه لازم برای حل موضوع تاکید کرد.

نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی یادآورشد: موضوع خط فقر متاسفانه سالهای گذشته توسط وزیر رفاه و تامین اجتماعی قبلی و فعلی به طور کامل رد می شد و اصلاً اعتقادی به این موضوع نداشتند.

وی با بیان اینکه یکی از ملاک هایی که رفاه نسبی را در کشور نشان می دهد استفاده روزانه هر فرد به میزان 2 هزار کالری انرژی است، تصریح کرد: کسی اگر نتواند این میزان کالری را کسب کند زیر خط فقر مطلق قرار دارد.

عضو کمیسیون اجتماعی متذکر شد: از نظر اقتصادی موضوع خط فقر بسیار قابل تامل و حائز توجه است و مسئولان دولتی باید نسبت به این حجم جمعیتی که در زیر خط فقر قرار دارند، پاسخگو باشند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet