هدر موبایل
1389/03/09 12:28:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
غفوری فرد:

مجلس بر اجرای کامل مفاد بیانیه تهران تاکید دارد

**عضو سابق هیئت رئیسه مجلس تاکید کرد که مجلس بر اجرای مفاد بیانیه تهران به صورت کامل تاکید دارد و قطعا گزینشی عمل کردن درباره آن از سوی کشورهای عضو گروه وین برای ما پذیرفته نخواهد بود.

حسن غفوری فرد در گفتگو با مهر بیانیه تهران را بازی برد بردی برای جمهوری اسلامی ایران در حوزه دیپلماسی خارجی و در بحث هسته ای خواند.

وی افزود: اگر ایران در این زمینه مبادله سوخت را پذیرفته ، در عوض دو کشور بزرگ و تاثیر گذار همچون ترکیه و برزیل را با خود همراه ساخته است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: در واقع ایران با امضای بیانیه تهران نشان داد که بلوک دیگری در مقابل گروه وین در حال شکل گیری است و این موضوع به یک جانبه گرایی قدرت های زورگو و کشورهایی که مایلند تصمیمات به صورت محدود و از کانال آنها دنبال شود پایان می دهد.

غفوری فرد با بیان اینکه مشی پیگیری شده در بیانیه تهران صحیح است، اظهارداشت: این موضوع نشان می دهد که کشورهای مستقل به دنبال آنند که در تصمیمات جهانی نقش خود را به خوبی ایفا کنند.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس در پایان تصریح کرد: در داد و ستدها و مسائل بین المللی حتی اگر کشوری نیم گام به عقب بردارد در صورتی که شرط پیروزی خود را در آن معاهده تضمین کرده باشد، این یک پیروزی برای آن کشور محسوب می شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet