هدر اصلی
1386/11/01 15:57:00
سرویس سیاسی

رئیس مجلس خواستار جلوگیری از فاجعه انسانی در نوار غزه شد

حداد عادل گفت: هیچ کس نباید تماشاچی کشتار مردم فلسطین باشد، تاریخ کسانی را که در برابر این جنایات سکوت کنند نخواهد بخشید.

به گزارش خبرنگار خانه ملت رئیس مجلس در سخنان پیش از دستور خود با اشاره به ایام تاسوعا و عاشورای حسینی و تسلیت این ایام گفت: از مردم بزرگوار کشورمان که وفاداری خودشان را به آرمان حسینی در این ایام نشان دادند و با برگزاری مراسم باشکوه عزاداری مخصوصا در هوای سرد امسال بار دیگر شکوه این حماسه الهی را به نمایش گذاشتند سپاسگزاری می کنیم. انشاالله که رابطه ملت ما با حقیقت عاشورا هرگز تضعیف نشود و روز به روز محکمتر شود.

رئیس مجلس در ادامه سالروز شهادت امام زین العابدین (ع) را تسلیت گفت و افزود: امام چهارم به سبب عبادت های طولانی خود به سیدالساجدین و حضرت سجاد معروف شده است و اوج نیایش و خداپرستی را در صحیفه سجادیه برای امت مسلمان به یادگار نهادند. انشاالله ما پیروان خوبی برای آن امام خوب باشیم.

رئیس مجلس در ادامه با اشاره به فاجعه انسانی در غزه گفت: همانطور که می دانید این روزها بیش از هر زمان دیگر مردم فلسطین در نوار غزه آماج حملات وحشیانه اسرائیلی ها قرار گرفتند. از هوا و زمین این مردم بی پناه و بی گناه در معرض انواع سلاح ها و بمب ها هستند و هر روز شاهد شهادت ده ها نفر از مردم مخصوصا زنان و کودکان بی گناه هستیم.

وی گفت: غزه از هر جهت در محاصره است. مردم دسترسی به سوخت و آب و برق ندارند. همه اعلام می کنند که عزه در آستانه یک فاجعه بزرگ انسانی است. این حملات ادامه دارد حتی همین امروز صبح هم شاهد کشتارهای فجیع از مردم فلسطین بودیم و کودکان مظلوم فلسطین به قتل رسیدند.

رئیس مجلس افزود: در این میان سکوت مجامع بین المللی و مخصوصا سازمان ملل حقیقتا شرم آور است. ظاهرا قرار بوده که به شادمانی سفر بوش به منطقه مردم فلسطین قربانی شوند، ما البته از آمریکا غیر از این انتظاری نداریم آمریکا و همدستانش همان دولت هایی هستند که این سرزمین مقدس را از مسلمان ها غصب کردند. دولت رژیم صهیونیستی را در سرزمین فلسطین جعل کردند آنها باید پشتیبانی بکنند طبیعت خبیث آنها جز این اقتضایی ندارد، اما از کسانی که 60 سال است سنگ حمایت از مردم فلسطین را به سینه می زنند تعجب می کنیم که چرا در برابر این جنایات سکوت می کنند.

رئیس مجلس گفت: ما خطاب به سران کشورهای اسلامی و سران کشورهای عربی می گوییم این مردم فلسطین مردم همان فلسطین هستند که شما همواره خود را مدافع آنها می دانستید، آیا امروز فرقی با 40 یا 50 سال پیش پیدا شده؟ آیا ماهیت اسرائیل تغییر کرده؟ آیا پشتیبانی آمریکا و همدستانش از اسرائیل تغییر کرده؟ آیا حقی به مردم فلسطین داده شده؟ آیا سرزمین فلسطین به فلسطینی ها برگشته؟ آیا آوارگان فلسطینی از آوارگی نجات پیدا کردند؟ چه اتفاقی افتاده است؟

حدادعادل تصریح کرد: چه تحولی صورت گرفته که شما سکوت می کنید؟ چرا در برابر کشته شدن فرزندان بی گناه امت اسلام هیچ عکس العملی از خودتان نشان نمی دهید؟ ما همانطور که رئیس جمهور محترممان تقاضای تشکیل اجلاس فوری سران کشورهای اسلامی را کرده انتظار داریم جهان اسلام نسبت به این فاجعه ساکت ننشیند. هر اقدامی که لازم است باید انجام شود تا محاصره غزه شکسته شود و مردم فلسطین از گرسنگی از بین بروند.

وی گفت: هیچ کس نباید تماشاچی این صحنه باشد. تاریخ کسانی را که در برابر این جنایات سکوت کنند نخواهد بخشید. مسلمانان امروز جهان و مسلمانان فردای جهان این سکوت ها را نخواهند بخشید و از همه مهمتر پیامبر اسلام (ص) صاحب این امت و خدای بزرگ سکوت ما را نخواهد بخشید. همه جهان اسلام باید به زبان و عمل فریاد مرگ بر اسرائیل را سر بدهند.

حدادعادل تصریح کرد: انشاالله که مسلمانان جهان مرگ را بر این جنایتکاران مرگ آفرین تحمیل خواهند کرد.

رئیس مجلس در پایان سخنانش درگذشت آیت الله یحیی نوری را تسلیت گفت.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet