هدر اصلی
1389/03/09 13:08:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
فولادگر:

بهره‌وری مجلس هشتم بیشتر از مجالس قبل بوده‌است

**رئیس کمیسیون اصل ۴۴ مجلس با اشاره به اصلاح آئین‌نامه داخلی مجلس در دوره هشتم، گفت: با اصلاح آئین نامه‌داخلی، بهره‌وری در مجلس هشتم نسبت به مجالس قبل بیشتر شده است.

حمید رضا فولادگر نماینده مردم اصفهان و رئیس کمیسیون اصل 44 مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به آغاز سومین سال فعالیت مجلس هشتم و عملکرد نمایندگان در این دوره مجلس، گفت: در مقایسه با مجالس قبل باید بگویم که طبق روال هر چه جلوتر می‌رویم مجالس از بعد کارشناسی و تجربی بهتر می‌شوند.

وی افزود: از جمله عوامل افزایش بعد کارشناسی مجلس شرطی دارا بودن مدرک تحصیلی لیسانس و 5 سال سابقه است که افراد برای نماینده شدن باید این شرط را دارا باشند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس تصریح کرد: مجلس هفتم بود و جهت‌گیری کلی مجلس هشتم هم اصولگرایی است؛ به لحاظ کارایی هم مجلس هشتم با اصلاح آئین‌نامه داخلی از کارایی بالایی برخوردار است.

فولادگر ادامه داد: با اصلاح آئین‌نامه داخلی، بهره‌وری نیز در مجلس هشتم بالا رفت چرا که به طور مثال با تغییر روال بررسی طرح‌ها و لوایح به یک شور، صف طویل بررسی طرح‌ها و لوایح در مجلس هشتم کوتاه شده است.

وی خاطرنشان کرد: پیش از این طبق روال مجلس ساعت 10 صبح وارد دستور می‌شد اما با اصلاح آئین‌نامه داخلی در مجلس هشتم و انتقال نطق‌ها به میان دستور، صحن علنی از صبح اول وقت وارد دستور می‌شود.

رئیس کمیسیون اصل 44 مجلس اضافه کرد: در بعد نظارتی هم سؤالات و تحقیق و تفحص‌ها ساماندهی شده و مجلس هشتم در این مورد هم قوی تر از گذشته شده است، از این رو با اصلاح این موارد در آئین نامه داخلی، بهره‌وری در مجلس هشتم نسبت به مجالس قبل بیشتر شده است.

فولادگر با اشاره به موضوع صندلی‌های خالی صحن علنی اظهار داشت: رهبر انقلاب در دوره‌های متعددی از جمله دوره‌های ششم، هفتم و هشتم نسبت به صندلی‌های خالی صحن تذکر داده‌اند؛ بنا به شهادت برخی نمایندگانی که 5 دوره نمایندگی مردم را برعهده دارند بی‌نظمی‌های مجلس هشتم بیشتر از مجالس گذشته نبوده البته ما باید در جهت "همت مضاعف و کار مضاعف " این توصیه رهبر معظم انقلاب را سر لوحه کار خود قرار دهیم.

وی در ادامه گفت: در مورد اصلاح الگوی مصرف هم طرحی با همین عنوان در مجلس در حال تهیه است البته مجلس در زمینه هدفمندکردن یارانه‌ها هم اقدامات خوبی در جهت اصلاح الگوی مصرف انجام داده ‌است.

رئیس کمیسیون اصل 44 مجلس در ادامه خواستار تلاش بیشتر مجلس هشتم در مورد هزینه‌ها برای افزایش بهره‌وری شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet