هدر اصلی
1389/03/09 13:10:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
همتی:

دانه درشت‌ها را مجبور کنیم معوقات بانکی خود را پرداخت کنند

**معاون پارلمانی دیوان محاسبات کل کشور با بیان اینکه دانه درشت‌ها را مجبور به پرداخت معوقات بانکی خود می‌کنیم، گفت که با این کار می‌توانیم منابع را در جهت اهداف برنامه پنجم توسعه کشور، سند چشم‌انداز ۲۰ ساله، افزایش تولید و بهره‌وری به کار بگیریم.

فریدون همتی معاون حقوقی، پارلمانی و تفریغ بودجه دیوان محاسبات کل کشور در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به روند تشکیل پرونده در دیوان محاسبات، گفت: رسیدگی‌های دیوان مسیر و فرآیندی دارد لذا وقتی در مهلت قانونی افراد نتوانند مسئله مالی پیش‌آمده در مورد خود را حل کنند، موضوع تبدیل به پرونده می‌شود.

وی با اشاره به روند پیگیری معوقات بانکی نیز اظهار داشت: در حال حاضر دیوان محاسبات با گزارش‌گیری‌ها و دعوت از مدیران عامل بانک‌ها برای حضور در کمیته بانکی، همراهی و کمک خوبی برای بازگرداندن معوقات به بانک‌ها انجام داده و به هیچ وجه هدفش تشکیل پرونده نیست بلکه بازگشت معوقات را هدف اصلی خود قرار داده است.

معاون پارلمانی دیوان محاسبات تصریح کرد: اگر در بخشی هم به این نتیجه برسیم که فردی در کار خود تصمیم غلطی گرفته و موجب تضییع بیت‌المال شده، حتما سیر قانونی را در خصوص آن فرد طی خواهیم کرد.

همتی ادامه داد: همه تلاش ما معطوف به بازگرداندن معوقات شده و قصد داریم جدی‌تر در این باره وارد صحنه عمل شویم؛ ما به بانک‌ها کمک خواهیم کرد تا بتوانند معوقات بانکی خود را بازگردانند.

معاون پارلمانی دیوان محاسبات در ادامه گفت: باید برای حل مشکل معوقات بانکی از دانه درشت‌ها کار را آغاز کنیم البته به هر کیفیت اگر کسی مبلغ کمی هم از بانکی به عنوان وام دریافت کرده باید مبلغ را بازگرداند ولی در کل معوقات باید طبقه‌بندی شده و فشارها متناسب با مبالغ به افراد وارد شود.

همتی در ادامه خاطرنشان کرد: باید دانه درشت‌ها را مجبور به پرداخت معوقات بانکی خود کنیم چرا که با این کار می‌توانیم منابع را در جهت اهداف برنامه پنجم توسعه کشور، سند چشم‌انداز 20 ساله، افزایش تولید و بهره‌وری به کار بگیریم.

وی افزود: دیوان محاسبات کشور در این مسیر تمام توان خود را به کار گرفته و در سال 89 پیگیری معوقات بانکی را یکی از محورهای جدی خود پیش‌بینی کرده که تا پایان سال آن را دنبال خواهد کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet