هدر اصلی
1386/11/01 15:16:00
سرویس فرهنگی

نمایشگاه توانمندی‌های سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح در مجلس

سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح توانمندی‌ها و دستاوردهای خود را در محل نمایشگاه مجلس شورای اسلامی به نمایش گذاشت.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، در این نمایشگاه دستاوردهای اداره نقشه برداری شامل عکسبرداری هوایی و رقومی با دقت 3 تا 15 سانتی متر، نقشه برداری دریایی، تبدیل عکس به نقشه یا نقشه برداری هوایی، نقشه برداری زمینی، دستاوردهای سنجش از راه دور شامل همه‌ی تصاویر ماهواره‌ای با دقت 5/2 متر، توانمندی‌های سیستم اطلاعات مکانی شامل سیستم مدیریت آسیب پذیری لرزه‌ای شهر تهران، سیستم اطلاعات جغرافیایی سه بعدی ایران، سیستم اطلاعات جغرافیایی نظامی، سیستم اطلاعات مکانی جهان، نقشه پهنه بندی خط لرزه تهران و ایران و نقشه گسل‌های ایران و تهران به نمایش در آمده است.

عکس هوایی از نقاط و شهرهای مختلف ایران و سدهای مختلف کشور، نقشه عمق نمای دریای خزر، طرح تقسیم حریم دریای خزر، مدل‌های سه بعدی از جزایر تنب بزرگ، تنب کوچک و جزیره سیری و نقشه عمیق‌ترین نقاط خلیج فارس از دیگر دستاوردهای این سازمان است که در معرض دید نمایندگان مجلس و علاقه‌مندان گذاشته شده است.

همچنین در این نمایشگاه تولید نقشه یک هزارم از تصاویر دوربین رقومی و تولید نقشه یک ده هزارم از تصاویر ماهواره‌ی که برای اولین بار در کشور تولید شده به نمایش در آمده است.

موزه خلیج فارس که قسمتی از اسناد و مدارک تاریخی مربوط به نام خلیج فارس و تاریخ آن در نقشه‌های مختلف می‌باشند از دیگر بخش‌های این نمایشگاه است.

لازم به ذکر است که این نمایشگاه از تا سوم بهمن در مجلس دایر است.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet