هدر اصلی
1389/03/09 13:49:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
نماینده مردم ورزقان:

با وجود برخورداری از 34 درصد معادن مس کشور، از مزیت‌های مادی آن‌تاکنون بهره‌مند نشده‌ایم

**نماینده مردم شهرستان ورزقان در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که این منطقه یکی از مناطق بسیار محروم کشور به شمار می‌رود، گفت: این محرومیت به حدی است که حتی یک کیلومتر راه اصلی در این شهرستان نداریم.

به گزارش ایسنا، علی علیزاده در نشست شورای اداری استان، افزود:این شهرستان 34 درصد از معادن مس کشور را در اختیار دارد، اما به لحاظ برخورداری از مزیت های مادی این معادن تاکنون هیچ سودی به خود اختصاص نداده است.

وی اظهارداشت: با وجود این‌که چنین معادن بکری در ورزقان وجود دارد و از آن استخراج نیز صورت می گیرد، اما جای تاسف است که اعلام کنم هم اکنون این شهرستان یک کیلومتر راه اصلی ندارد.

علیزاده گفت: وجود معدن مس سونگون در این شهرستان همیشه برای مردم ایجاد سئوال می‌کند که چرا باید محرومیت این منطقه همچنان وجود داشته باشد، در حالی‌که می توان از عواید این معدن به بهترین شکل ممکن برای توسعه منطقه سود برد.

وی ، با انتقاد ار رویه‌های مدیریتی در صنایع مس کشور، تصریح کرد: ما به هیچ عنوان از معادلات گذشته راضی نیستیم و البته شخص رییس جمهوری نیز با چنین بی عدالتی هایی مخالف است، اما با وجود این عده‌ای چنین فکر می کنند که باید بر اصول گذشته تایکد کرد و آنرا ادامه داد.

علیزاده ادامه داد: وجود معدن مس سونگون در ورزقان، نه تنها تاکنون سودی برای منطقه نداشته، بلکه از نظر منابع طبیعی، زیست محیطی و فرسوده سازی جاده ها نیز آثار تخریبی بر منطقه گذاشته است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet