هدر موبایل
1389/03/09 16:46:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
نجابت:

تحقق عدالت در کشور جزو اهداف متعالی امام خمینی بود

**نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: تحقق عدالت در کشور و عرصه بین المللی جزو اهداف متعالی امام خمینی (ره) بود و در این زمینه دولت احمدی نژاد موفق عمل کرده است.

حسین نجابت در گفت و گو با ایرنا در خصوص مواضع امام خمینی (ره) در عرصه سیاست خارجی اظهارداشت: امام (ره) براساس یک دیدگاه انقلابی عقیده داشتند که روابط بین المللی که ایران وارث آن شده ظالمانه است و قوانین بین المللی به گونه ای تنظیم شده که منافع فاتحان جنگ جهانی را تامین کند بنابراین رویکرد اول سیاست خارجی امام (ره) نپذیرفتن این گونه روابط و عدم تعامل با قدرت های سلطه گر بود.

وی با اشاره به تاکید امام (ره) برتعامل جمهوری اسلامی ایران با کشورهای ضعیف نگاه داشته شده و اسلامی تصریح کرد :ایشان مکرر فرمودند که باید توسعه منطقه ای و کشوری در تمامی زمان ها و مناطق مد نظر قرار گیرد.

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان این که امام خمینی (ره) بارها اعلام کردند که ایران با هیچ کشوری به جز رژیم صهونیستی و آمریکا دشمنی ندارد خاطرنشان کرد : ایشان خواستار روابط عادلانه در صحنه بین المللی بودند و خوشبختانه دولت دهم دراین زمینه به نسبت موفق بوده است.

وی ادامه داد: امام (ره) این مسئله را درک می کردند که اگر ملت هر کشوری همراه حاکمیت باشند ضریب امنیت ملی افزایش می یابد در غیر این صورت روش های سنتی مانند کودتا و نفوذ از درون برای حاکم کردن امنیت در کشور کارگرنیست.

عضو کمیسیون انرژی با تاکید بر این که وحدت ملت ایران قدرت بی نهایتی به امام (ره) درراستای دفاع از منافع ایران در صحنه بین المللی داد گفت : نمونه اثبات کننده این ادعا اعلام موضع ایشان در مسئله تسخیر لانه جاسوسی است .

وی با بیان این که بسط عدالت و حاکمیت دینی جزو اهداف امام (ره) بوده است اظهارداشت : در جایگاه تئوریک امام (ره) به شدت از گسترش عدالت در سطح بین المللی دفاع کردند ولی در حوزه عمل موانع عینی ، روحی ،‌عقلی و علمی زیادی بر سر راه ایشان وجود داشت .

وی با بیان این که امام (ره) خواستار ایجاد یک رویکرد جدید در روابط بین الملل بود خاطرنشان کرد : ایشان تاکید داشتند که اگر کشورهای زورمدار در حوزه اقتصادی و نظامی بخواهند در جهان حاکمیت داشته باشند این قانون جنگل است و توسعه جوامع انسانی در گرو گسترش فرهنگ دینی است .

نماینده مردم تهران در مجلس افزود : بطن فرهنگ دینی در جامعه عدالت است و توزیع ثروت در جامعه براساس توسعه قدرت قابل قبول نیست بنابراین اگر عدالت براساس فرهنگ دینی در جامعه گسترش یابد یک تفکر جدید در عالم پی ریزی خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet