هدر اصلی
1389/03/09 19:10:00
سرویس کمیسیون ها
نماینده مردم تالش و رضوانشهر خبر داد:

ایجاد پارک ساحلی 15هکتاری در منطقه

**بهمن محمدیاری نماینده مردم تالش در مجلس شورای اسلامی در راستای ارزیابی عملکرد دولت از اجرای برنامه پنجم توسعه اظهار داشت: این یک واقعیت است که به چشم‌اندازهای موردنظر برنامه نرسیدیم علی‌رغم اینکه در مسیر برنامه فرصت‌های خوبی داشتیم و می‌توانستیم به پیشرفت‌های قابل‌توجهی در برخی صنایع دست یابیم.

محمدیاری در گفتگو با روزنامه گلچین امروز با بیان این مطلب افزود: همان‌طور که در صنعت سیمان علاوه بر رسیدن به مرحله خودکفایی می‌توانستیم در حوزه صادرات هم وارد عمل شویم.

وی افزود: در حوزه فولاد با توجه به ظرفیت‌ها و پروژه‌هایی که داریم می‌توانیم به مرحله خودکفایی برسیم و این صنعت از جمله صنایعی است که جای پیشرفت دارد.

 محمدیاری به پروژه‌ها و طرح‌های صنعت نفت اشاره کرد و گفت: پارس‌جنوبی یکی از پروژه‌های صنعت نفت است که موانع بسیاری بر سر راه آن بود و به خاطر دانش فنی، تکنولوژی و تسهیلات محدودیت‌هایی وجود داشت که برنامه و پروژه‌های این صنعت را با مشکل روبه‌رو کرد اما با اتکا به متخصصین داخلی و بومی کردن تکنولوژی و ساخت ماشین‌آلات در داخل گام‌های مثبتی برای جبران عقب‌ماندگی‌های اهداف برنامه برداشته شد.

نماینده مردم تالش و رضوانشهر در مجلس تصریح کرد: وضعیت کشاورزی در این شهرستان مناسب نیست و سیاست واردات بدون اعمال قانون مشکلات بسیاری را پدید آورده و عدم رعایت استاندارد،  پایین بودن تعرفه‌ها و سایر کمبودها سبب شد تا ناتوانی‌هایی در صنایع مختلف از جمله حوزه کشاورزی پدید آید. وی افزود: صنعت کشاورزی در کنار خود به صنایع تکمیلی و بسته‌بندی و فرآوری نیاز دارد و گام‌های مثبتی در این زمینه برداشته شده اما کافی نیست.

به گفته محمد یاری تصویب قانون به منظور ممنوعیت توزیع کالاهای فاقد استاندارد از جمله اقدامات مجلسیان برای حمایت از صنایع مختلف بوده است که می‌تواند زیرساخت‌های توسعه در کشور را ایجاد کند.

نماینده مردم تالش و رضوانشهر در خصوص بررسی برنامه پنجم توسعه در مجلس نیز اظهار داشت: کمیسیون تلفیق و سایر کمیسیون‌های مجلس در حال بررسی این برنامه هستند و امیدوارم با رفع نقاط ضعف آن تا زمانی که به صحن علنی مجلس می‌رود  بتوان یک قانون جامع و کامل را به تصویب رساند.

این نماینده مجلس در زمینه پروژه‌های در دست اجرای این شهرستان خاطرنشان کرد: کار کلنگ‌زنی پروژه سد شفارود به اتمام رسیده و با تخصیص اعتبار مراحل نهایی را سپری می‌کند. همچنین نیروگاه سیکل ترکیبی هزار مگاواتی این شهرستان با 100 درصد برق تولیدی تا پایان سال وارد مدار می‌شود.

وی با اشاره به مناقصه رفتن کمربندی تالش با اعتبار 22 میلیارد تومانی افزود: پروژه چهار خطه کردن جاده انزلی- رضوانشهر که یک پروژه ملی است در حال اجراست و گازرسانی به روستاهای تالش و رضوانشهر که تا بیش از 300 روستا عملیاتی شده بود حدود 25 روستای دیگر به آن افزوده شد.

محمد یاری از رشد 20 درصدی بیمارستان 160 تخت‌خوابی شهرستان تالش و آغاز به کار بیمارستان رضوانشهر خبر داد و اظهار داشت: همراستا با توسعه راه‌های روستایی، آبرسانی و برق‌رسانی و. . . در این شهرستان پروژه‌هایی نیز توسط بخش خصوصی در حال اجراست که از جمله آن می‌توان به پروژه آبزی‌پروری، تولید ماهی‌های سرد آبی، تولید ماهی خاویار و پروژه‌های گردشگری اشاره کرد.

وی افزود: پروژه نصب سورتمه در پارک سیاهداران تالش و ایجاد پارک ساحلی 15 هکتاری ماسال از جمله پروژه‌های گردشگری در حال اجرا در این شهرستان است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet