روز مجلس
1389/03/10 09:20:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
رییس مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی:

وضعیت توسعه در استان‌های کشور به هیچ وجه متوازن نیست

**رییس مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی در مجلس گفت: ایجاد کارگروهی ویژه برای بررسی و آسیب شناسی توسعه استان‌ها ضروری است.

به گزارش ایسنا، غلامحسین مسعودی ریحان در جلسه شورای اداری استان، افزود: وضعیت توسعه در استا‌ن‌های کشور به هیچ عنوان متوازن نیست و باید دلایل این وضعیت در دولت روشن شود.

وی اظهار داشت: آذربایجان شرقی در برخی از شاخص‌های توسعه‌ای، رتبه‌های بسیار نازل و پایین‌تری را نسبت به استان‌های همطراز خود دارد که باید دلایل این امر موشکافی شود.

مسعودی ریحان با اشاره به آمار مهاجرفرستی آذربایجان شرقی در دهه‌های گذشته، از سیر صعودی این آمار خبر داد و گفت: در حالی‌که این رقم بین سال‌های 55 تا 65 تنها 24 هزار نفر بود در دهه 75 تا 85 به بیش از 143 هزار نفر رسید که این آمار بسیار تکان دهنده است.

مسعودی ریحان گفت: این درحالیست که طبق بررسی‌های به عمل آمده، اغلب مهاجرت کنندگان از آذربایجان شرقی را افراد تحصیل کرده و سرمایه‌دار تشکیل می‌دهند که وجود آنها در استان می‌تواند بسیار اثرگذار و مفید باشد.

وی، کاهش تعداد کارگاه‌های کوچک و متوسط، پایین بودن آمار باسوادی، پایین بودن نرخ امید به زندگی در بین زنان و مردان و پایین بودن درآمدهای شهری و روستایی را از جمله شاخص‌های عقب ماندگی آذربایجان شرقی نسبت به استان‌های همطراز بیان کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet