شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/10 10:17:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی:

رژیم صهیونیستی عامل اصلی تهدید صلح و امنیت جهانی است

**سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با محکوم کردن یورش صهیونیست‌ها به کشتی حامل کمک‌های غذایی و پزشکی به مردم تحت محاصره غزه، تاکید کرد: رژیم صهیونیستی عامل اصلی تهدید صلح و امنیت جهانی و یک جنایتکار جنگی است.

کاروان آزادی متشکل از 9 کشتی حامل 10 هزار تن کمک غذایی و پزشکی برای مردم تحت محاصره غزه که قرار بود وارد آب‌های غزه شود، بامداد دوشنبه از سوی نیروی دریایی رژیم صهیونیستی مورد حمله قرار گرفت.

این کاروان دریایی شامل 9 کشتی از ترکیه و یونان و کشورهای دیگر و حامل صدها نفر از جمله شماری از نمایندگان پارلمان اروپا، دیپلمات های سابق غربی و گروهی از خبرنگاران و فعالان حقوقی است.

" کاظم جلالی" در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا چنین اقدامی از سوی صهیونیست ها را " وحشی گری" توصیف کرد و اظهار داشت: در دنیای جدیدی که از حقوق بشر، دمکراسی و ارزش های انسانی سخن گفته می‌شود، جمعیت 5/1 میلیون نفری غزه چندین سال است که در محاصره جدی اقتصادی قرار دارد.

جلالی افزود: حال که جمعی از فعالان حقوق بشر از اقصی نقاط جهان برای کمک رسانی به مردم غزه حرکت انسان دوستانه‌ای را آغاز کرده‌اند،با چنین وحشی گری ‌هایی از سوی صهیونیست‌ها رو به رو شدند.

نماینده مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: این اقدام صهیونیست‌ها چهره واقعی آنان را به دنیا نشان داد و دیگر امروز کسی نباید در جنایتکار بودن این رژیم غاصب، تردیدی به خود راه دهد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با ابراز تاسف از سکوت مجامع بین‌المللی در برابر وحشی‌گری صهیونیست‌ها گفت: با وجود گزارش‌های نیمه منصفانه گلدستون، باز هم حرکتی جدی برای محکومیت این رژیم در شورای امنیت انجام نمی شود.

جلالی تاکید کرد: بی تردید امروز رژیم صهیونیستی اصلی ترین عامل تهدید صلح و امنیت جهانی و جنایتکار جنگی است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مجامع مسوول بین‌المللی باید در برابر اقدامات این رژیم سفاک اقدامات جدی صورت دهند، اظهار داشت: سازمان کنفرانس اسلامی به عنوان بزرگترین نهاد بین‌المللی مسلمانان باید واکنشی جدی و عملی به این اقدام صهیونیست ها داشته باشد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین خواستار عکس‌العمل جدی دولت‌های اسلامی به جنایات صهیونیست‌ها شد و تاکید کرد: اگر دولت‌های اسلامی حرکت جدی در این زمینه صورت ندهند، ملت های مسلمان حرکتی خودجوش در این زمینه رقم خواهند زد.

جلالی اظهار داشت:امروز افکارعمومی دنیای اسلام نسبت به موضوع فلسطین، غزه و جنایات رژیم صهیونیستی ملتهب است و دولت های اسلامی باید پاسخگوی افکار عمومی ملت‌ها باشند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet