هدر موبایل
1389/03/10 10:25:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
کواکبیان:

آرمان نهایی امام حکومت جهانی با پرچمداری حضرت ولی عصر(عج) است

**یک عضو فراکسیون خط امام(ره) مجلس گفت: پیروان راستین حضرت امام(ره) گاهی مصداق آن داستان معروفند که مادری حاضر نیست فرزند واقعی خود را از دست بدهد، ولو آن‌که آن فرزند برای مدتی در دست نامادری افتاده باشد.

مصطفی کواکبیان در گفت‌وگو با ایسنا، با برشمردن ویژگی‌های پیروان راستین بنیان‌گذار انقلاب، عنوان کرد: یاران واقعی امام خمینی نه در شعار، بلکه در عمل باید تابع اندیشه‌های تابناک آن حضرت باشند و این اندیشه‌ها را به صورت یکپارچه و منسجم باور کنند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: نباید این‌گونه باشد که بخشی از اندیشه‌های امام(ره)، مثلا مربوط به « اسلامیت نظام» مورد توجه برخی قرار گرفته و « جمهوریت» را نادیده بگیرند و یا ابعاد مربوط به نقش و رای مردم را قبول کنند، اما ارزش‌های دینی و اسلامی را فراموش کنند.

وی با تاکید به این‌که جامعیت اندیشه‌های حضرت امام(ره) را باید با تمام وجود پذیرفت و پیروان راستین آن حضرت به همه‌ی زوایای مکتب سیاسی ایشان پایبند باشند، ادامه داد: یاران دلسوز امام خمینی(ره) کسانی هستند که از دستاوردهای مهم آن بزرگوار با تمام وجود دفاع کنند. یعنی برای تقویت هرچه بیشتر نظام جمهوری اسلامی بکوشند.

وی با بیان این‌که ممکن است برخی از اشکالات و نابسامانی‌ها هم وجود داشته باشد، افزود: یاران امام باید درصدد رفع این نابسامانی‌ها و اشکالات برآیند و نه این‌که در جهت تخریب چهره‌ی جمهوری اسلامی بخواهند کوچک‌ترین اقدامی انجام دهند.

نماینده‌ مردم سمنان در مجلس با یادآوری این جمله از حضرت امام(ره) که « حفظ نظام از اوجب واجبات است»، گفت: گاهی برای حفظ نظام باید از مسائل شخصی و جناحی و گروهی هم گذشت. به عبارت دیگر به خاطر یک دستمال نباید قیصریه را به آتش کشید. هرکس برای نظام بیشتر دلسوزی داشته باشد، قطعا بیشتر راهکارهایی ارایه خواهد داد که این نظام با بالندگی بیشتر تداوم یابد و در این راستا حمایت از رهبری نیز باید همواره مدنظر باشد.

کواکبیان با تاکید بر وحدت میان یاران امام(ره) و ضرورت برنامه‌ریزی برای حفظ دستاوردهای انقلاب عنوان کرد: یاران دلسوز و راستین حضرت امام(ره) برای حفظ اندیشه‌های تابناک آن حضرت و حفظ مهم‌ترین دستاورد ایشان یعنی نظام جمهوری اسلامی، باید وحدت، انسجام و برنامه‌ی لازم را داشته باشند و اجازه ندهند که با اختلاف و شکاف میان دلسوزان واقعی، عناصر بی‌هویت و بی‌اعتقاد به حضرت امام(ره) بر مصادر امور جا خوش کنند.

کواکبیان گفت: البته مفهوم وحدت به معنای سکوت در برابر انحراف از خط امام(ره)، نیست، بلکه باید در این زمینه محکم ایستادگی کرد.

دبیرکل حزب مردم‌سالاری با اشاره به تاکیدات مکرر بنیان‌گذار انقلاب که نباید اجازه داد این انقلاب به دست نااهلان بیافتد، گفت: این فرمایش امام خمینی(ره) در صورتی قابل تحقق است که اهل انقلاب با هم منسجم و متفق عمل کنند که البته در این مسیر باید برنامه‌ریزی لازم و راهبردهای مشخصی را پی‌گیری کرد.

به گفته‌ی وی، نباید این‌گونه باشد که یاران واقعی حضرت امام(ره) به خاطر برخی مشکلات به اختلافات میان صاحبان اصلی انقلاب دامن زده و زمینه‌ی سوءاستفاده‌ی عناصر غیرمعتقد به خط امام(ره) را فراهم کنند.

این استاد دانشگاه، برنامه‌ریزی برای بالندگی اندیشه‌های حضرت امام(ره) و حفظ دستاوردهای ایشان را نیز مورد تاکید قرار داد و افزود: در همین زمینه آرمان نهایی حضرت امام(ره) جهانی شدن منویات ایشان و پی‌ریزی برای اندیشه‌ی حکومت جهانی با پرچمداری حضرت ولی عصر(عج) است که در این زمینه باید بر این باور باشیم که ملت‌های اسلامی و انسان‌های آزادی‌طلب، آزادی‌خواه و عدالت‌جو در سراسر جهان در صورتی که ما آن اندیشه‌ها را بدون تحریف مطرح کنیم، طالب و مشتاق آن هستند.

کواکبیان بر این اساس یکی از برنامه‌های مهم حفظ طراوت انقلاب، نظام و اندیشه‌های امام خمینی را گسترش این اندیشه‌ها در میان ملت‌های مختلف دانست و گفت: در این زمینه هرچقدر که سرمایه‌گذاری کنیم، کم است. به عبارت دیگر این‌که امام(ره) به دنبال صدور انقلاب بودند به مفهوم لشگرکشی و جنگ نبود، بلکه این جمله به معنای صدور اندیشه‌های امام(ره) در سطح جهان است که این مساله نیز با وحدت میان همه‌ی جریانات محقق خواهد شد.

وی اظهار داشت که صدور انقلاب به مفهوم صدور اندیشه‌هایی همچون ارزش‌های دینی، مردم‌سالاری، حفظ حقوق بشر، تحقق عدالت، نهادینه شدن آزادی، حفظ کرامت انسانی، معنویت‌گرایی، استکبارستیزی، همبستگی دین و سیاست، جانبداری از محرومان و مستضعفان و مقابله با زراندوزان و پایبندی به لوازم اسلامیت و جمهوریت نظام است.

وی افزود: این موارد نمونه‌هایی از اندیشه‌های تابناک حضرت امام(ره) است که اگر ما درصدد حضور این تفکر باشیم و بر این اندیشه‌ها تاکید کنیم، قطعا تشکیل جامعه‌ی مدنی جهانی را می‌توانیم پی‌گیری کنیم که همبستگی جهانی، ائتلاف و صلح جهانی از ثمره‌های شیرین تمسک به اندیشه‌های ناب حضرت امام(ره) است.

این عضو فراکسیون اقلیت مجلس در بخش دیگری از گفت‌وگوی خود با ایسنا با برشمردن یکی دیگر از ویژگی‌های پیروان راستین حضرت امام(ره) گفت: یاران واقعی امام (ره) باید از بیت شریف بنیان‌گذار جمهوری اسلامی حمایت و جانبداری کنند و اجازه ندهند که این بیت مورد تعرض و اهانت عناصر تازه به دوران رسیده قرار گیرد.

کواکبیان گفت: شکی نیست که حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاج سیدحسن خمینی، متولی اصلی در این زمینه باید مورد حمایت و تقویت قرار گیرد و برخی از مطبوعات و سایت‌ها که با اندک بهانه‌ای به ایشان تعرض می‌کنند، نباید اجازه‌ی چنین اقدامی پیدا کنند. ما بر این اعتقادیم که کسانی که با امام خمینی(ره) مخالف باشند، قطعا این مخالفت را از بیت ایشان شروع می‌کنند.

کواکبیان در پایان گفت‌وگوی خود با ایسنا خاطرنشان کرد که در این راستا موسسه‌ی تنظیم و نشر آثار حضرت امام (ره) نیز باید مراقبت‌های لازم را داشته باشد، تا هیچ‌کس نتواند از این موسسه و وابستگی به بیت امام(ره) کوچک‌ترین سوءاستفاده‌ای کند و از خط نورانی امام راحل کوچک‌ترین تخطی صورت گیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet