خبرگزاری خانه ملت

انتخابات ریاست جمهوری
1389/03/10 11:08:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
آشوری تاکید کرد:

رفع موانع سرمایه‌گذاری با تدبیر یک راهبرد ملی و منطقه‌‌ای

**عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: با تدبیر یک راهبرد ملی و منطقه ای و نیز مناسبات اقتصادی با کشورهایی که زمینه و ظرفیت کار به رغم تحریمهای موجود را دارند، می تواند باعث رفع موانع سرمایه گذاری در ایران شود.

محمد آشوری تازیانی در گفتگو با مهر در بندرعباس، در پاسخ به این سئوال که چه تدابیر جهت مقابله با تحریمها و ایجاد امنیت سرمایه گذاری در ایران فراهم خواهد شد، افزود: برگزاری همایش ائتلاف سرمایه گذاری در ایران که در شیراز برگزار شد گام مهمی جهت ارائه ظرفیتهای سرمایه گذاری در استانهای مختلف کشور بود.

وی با بیان اینکه سرمایه گذاران خارجی و ایرانیهای خارج از کشور استقبال خوبی از این همایش داشته اند، بیان کرد: توافقات و دیدارهایی که میان نمایندگان استانها و سرمایه گذاران بود دلالت بر این دارد که برای سرمایه گذاری یک عزم جدی صورت گرفته است.

آشوری از برگزاری جلسه ای میان سرمایه گذاران هرمزگانی خارج از کشور و استاندار هرمزگان خبر داد و افزود: در این جلسه ایجاد بستر مناسب و ترویج فرهنگ سرمایه گذاری، تقویت احساس امنیت در حوزه سرمایه گذاری و اعتماد سازی در حوزه سرمایه گذاری از جانب دستگاه های دولتی و خصوصا جمهوری اسلامی ایران را نکات مهم در ایجاد پیش نیازهای اولیه سرمایه گذاری مطرح شد.

نماینده مردم بندرعباس، بندرخمیر، قشم و حاجی آباد ثبات قوانین و مقررات در بخش سرمایه گذاری را جزو دغدغه های جدی سرمایه گذاران خارجی و ایرانی های مقیم خارج از کشور عنوان کرد.

وی با بیان اینکه در این جلسه موانع و محدودیتهایی که از ناحیه تحریم های مختلف ممکن است به عنوان موانع دی بر سر راه سرمایه گذاری باشد را از موارد مورد بحث در این همایش بیان کرد و افزود: گفتگو های دو جانبه می تواند در فهم مشترک سرمایه گذاران و مسئولان بخش های مختلف در درون نظام ایجاد کند و به دنبال این فهم مشترک موانع و محدودیتهای سرمایه گذاری به خودی خود حل خواهد شد.

وی تصریح کرد: این آمادگی در برخی از کشورها وجود دارد، که در جمهوری اسلامی ایران بالاخص در هرمزگان به عنوان یک استان با ظرفیت بالا در حوزه حمل و نقل، گردشگری و صنعت سرمایه گذاری کنند.

آشوری یادآور شد: نمونه هایی وجود دارد که با تدبیر استاندار و مسئولان محلی در حوزه منطقه ای و نیز با رفع موانع سرمایه گذاری در حوزه ملی این اقدامات عملی شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet