شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/10 11:12:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
غفوری‌فرد:

حضرت امام یک لحظه نیز در مسیر حرکتشان، اعتقاد خود به مردم را از دست نداند

**حسن غفوری‌فرد با بیان این‌که پیروان هر فرد، معتقدان و ملتزمان به خط‌مشی و سیاست‌های آن فرد هستند، گفت: کسانی که خطوط اصلی حرکت امام را درک کرده و تایید می‌کنند و در عمل پیرو آنها هستند، پیروان راستین ایشان به شمار می‌آیند.

نماینده‌ی مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این‌که اولین محور حرکت حضرت امام(ره) ایمان و توکل به خدا بود، افزود: حضرت امام(ره) یک لحظه نیز در مسیر حرکتشان، اعتقاد خود به مردم را از دست نداند.

وی با بیان این‌که روحیه‌ی مبارزه با سلطه اعم از مبارزه با استبداد داخلی و استعمار خارجی از جمله ویژگی‌های حضرت امام(ره) بود، گفت: بعضا دیده می‌شود که برخی‌ها با استبداد داخلی مبارزه می‌کنند و در آغوش استعمار خارجی می‌افتند و یا بالعکس، این در حالی‌است که امام(ره) از تئوری نه شرقی، نه غربی خود دست برنداشتند و حتی در سخت‌ترین شرایط استقلال فکری را در عمل نشان دادند.

وی افزود: حضرت امام(ره) در تدوین نظام جمهوری اسلامی ایران، فرمودند جمهوری اسلامی نه یک کلمه بیشتر نه یک کلمه کمتر. در حالی‌که در آن زمان افرادی بودند که به عنوان مثال به جمهوری تنها گرایش داشتند، اما نظامی که ایشان معماری کردند، بر دو پایه‌ی مشروعیت الهی و مقبولیت مردمی استوار شد.

وی عدالت‌طلبی توجه به مردم و مستضعفان را از شاخصه‌های اصلی حکومت حضرت امام دانست و گفت: اگر کسانی اعتقاد به یکی از این شاخص‌ها را از دست بدهند، نمی‌توانند مدعی پیروی از حضرت امام باشند.

به گفته‌ی وی، اگر کسانی جمهوریت یا اسلامیت نظام را قبول نکنند، از خط امام(ره) به دور هستند. همچنین اگر کسانی در این شرایط فکرشان توجه استکبار جهانی باشد یا از قدرت‌های سلطه ترسی به دل داشته باشند، نمی‌توانند مدعی پیروی خط امام باشند.

غفوری فرد تصریح کرد: درصورتی که افراد به رای مردم تمکین نکنند، یا به قانون مصوب مجلس التزام نداشته باشند، نمی‌توانند پیرو راستین خط امام(ره) باشند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet