شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/10 11:15:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده رشت تاکید کرد:

الگوی برداری از فرهنگ فاطمی برای ماندگاری ارزش‌های انقلاب اسلامی

**نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: پاسداشت ارزش‌ها و باورهای دینی جز با فرهنگ فاطمی امکان پذیر نخواهد بود.

علی آقازاده در گفت‌وگو با ایسنا، با تبریک فرا رسیدن سالروز تولد حضرت فاطمه زهرا (س)، اظهار داشت: با نگاه به سیره این گوهر دردانه پیامبر، تمامی خصلت‌های انسانی و معنوی را در وجودش می بینیم.

وی با اشاره به این‌که فرهنگ فاطمی در تحولات اجتماعی نیز نقش تعیین کننده داشته است، افزود: حضرت فاطمه زهرا(س) برای تمام آحاد در بخش تربیتی، دینی، اخلاقی و خانوادگی الگوی تمام عیار بوده است.

آقازاده با اشاره به این‌که عفت، حالتی درونی و نفسانی بوده که در وجود تمامی معصومین قرار داشت، گفت: رفتارهای دینی آن بانوی بزرگ اسلام از ویژگی‌ها و برجستگی های خاصی برخوردار بوده که وی را از دیگران متمایز می ساخت، بنابراین معنویت و محبت معصومین در اعماق قلب جامعه نفوذ کرده است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که حجاب و عفاف به عنوان دو ارزش در جامعه بشری و بویژه جوامع اسلامی مطرح است، گفت: جامعه ما به لحاظ اخلاق و تربیت اسلامی هدایتگری و رهبری را برعهده داشته است و قطعا پاسداشت ارزش‌ها و باورهای دینی جز با فرهنگ فاطمی امکان پذیر نخواهد بود.

وی با تاکید بر این‌که تاثیر بر ادامه این مسیر و اصرار بر پیمودن این راه و نهادینه کردن آن می‌تواند در موفقیت همه جانبه ما نقش داشته باشد، افزود: عفت و حجاب فاطمه سرمشق تمام زنان مسلمان جهان به شمار می‌رود و هرگز حجاب مزاحم و مانع فعالیت‌های سیاسی، اجتماعی و علمی نبوده و نخواهد بود.

وی با اشاره به تهاجم فرهنگی و حمله دشمن به صورت جنگ نرم، تصریح کرد: دشمن به دنبال این است که نقاط آسیب پذیر جامعه را هدف قرار دهد و فرهنگ ما را که مرهون فرهنگ عفت و اسلامی است، نشانه رود، بنابراین زنان ایران اسلامی باید هوشیارانه این نقطه قوت (پاکدامنی و حجاب) را حفظ کرده و اجازه خدشه دار شدن از سوی بیگانگان را ندهند.

نماینده مردم رشت با بیان این‌که اسلام می‌خواهد رشد فکری، اجتماعی، سیاسی، علمی و بالاتر از همه فضیلتی و معنوی زنان به بالاترین حد برسد و وجودشان برای جامعه و خانواده بشری بیشترین ثمره را داشته باشد، گفت: جنگ روانی دشمن علیه نقاط عفت عمومی و حجاب است، بنابراین برای ماندگاری حصار ارزش‌های انقلاب اسلامی باید تلاش کنیم ، تا ضمانت اجرایی و حفاظت اسلامی را در مقابل تهاجم قرار ندهیم.

وی در پایان گفت: حجاب علاوه بر آثار شخصی و شخصیتی، دارای آثار اجتماعی است. جامعه‌ای که در آن بانوان با حفظ حدود ظاهر می‌شوند و محیط آرام و امنی را برای جوانان فراهم می سازند، به سوی سعادت و سلامت روانی پیش خواهد رفت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet