شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/10 11:17:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده مردم خرمشهر:

افزایش تعرفه‌ها باعث افزایش قاچاق می‌شود

**نماینده مردم خرمشهر در خانه ملت گفت: واحدهای کشت و صنعت خوزستان بنگاه‌های فعال اقتصادی استان خوزستان هستند که باید همانند دیگر بنگاه‌ها با آن‌ها برخورد شود.

مصطفی مطورزاده در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این مطلب، عنوان کرد: در بحران صنعتی به صورت ویژه با واحدهای صرف صنعتی برخورد کردیم.

وی ادامه داد: باید با واحدهای توسعه نیشکر که درواقع کار دوگانه کشت و صنعت را انجام می‌دهند و به علت نوع و ماهیت این واحدها تاثیرات بسیاری بر اقتصاد، تولید و اشتغال استان می‌گذارند نیز همانند صنایع بحران زده برخورد کرد.

مطورزاده خاطرنشان کرد: توسعه نیشکر طرحی است که مراحل مختلف و فرآیند وسیع صنعتی دارد، اما متاسفانه صنایع جانبی آن به علت عدم سرمایه‌گذاری و مشکلات ایجاد شده ناشی از اجرای این طرح‌ها در استان فراموش شد.

نماینده مردم خرمشهر در خانه ملت ادامه داد: به علت مشکلات زیست محیطی ناشی از ورود زه‌آب این واحدها به رودخانه کارون که مدتی شهرهای پایین دستی استان را دچار مشکل کرد، این واحدها را در انزوا قرار دادیم که به مصلحت نیست و باید مشکلات زیست محیطی و آثار تخریبی آن را برطرف می‌کردیم.

مطورزاده با اشاره به این‌که خرمشهر در نتیجه عملکرد این واحدها بسیار متضرر شد، خاطرنشان کرد: با این وجود باید به تولید فرآورده‌های جانبی این واحدها از قبیل الکل، خوراک دام و خمیر کاغذ توجه کرده و این صنایع را به جایی رساند. در واقع تا زمانی‌که صنایع جانبی ایجاد نشوند، این طرح‌ها اقتصادی نخواهند بود.

وی در زمینه افزایش تعرفه‌ها برای حمایت از تولید داخل و رفع مشکلات واحدهای توسعه نیشکر، تصریح کرد: افزایش تعرفه‌ها مساوی با افزایش قاچاق است و ما باید اقتصاد کشور را فعال و رقابتی کنیم. در واقع آسان‌ترین راهی که بدون نیاز به هیچ فکر و زحمتی در اقتصاد ایران در پیش گرفتند، افزایش تعرفه‌ها می‌باشد که کار خوبی نیست.

نماینده مردم خرمشهر در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در حال حاضر باید از محل تامین خسارات ناشی از خشکسالی و همچنین ارایه تسهیلات به این واحدها کمک شود.

مطورزاده با اشاره به قول‌های معاون اول رییس جمهور درباره واحدهای خسارت دیده کشت و صنعت خوزستان، گفت: به عنوان نماینده مردم پیگیر این مطلب هستم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet