شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/10 11:27:00
سرویس سیاسی
طی سخنانی در مجلس عوام بریتانیا صورت گرفت

تکرار ادعاهای غرب علیه ایران از زبان نخست وزیر انگلیس

**نخست‌ وزیر بریتانیا طی سخنانی در پارلمان عوام انگلیس با تکرار اتهامهای بی اساس علیه کشورمان، خواهان وضع تحریم های شدیدتر در مورد ایران شد.

بنا به گزارش خانه ملت به نقل از خیرگزاری فرانسه، "دیوید کامرون"، نخست‌ وزیر بریتانیا، در سخنانی در مجلس عوام این کشور، گفت: جمهوری اسلامی به دنبال بمب اتم است و به همین دولت متبوع وی خواستار افزایش فشار بر تهران است.

این خبرگزاری می افزاید: نخست وزیر بریتانیا در سخنرانی برای نمایندگان در مجلس عوام ‌‌ اظهار داشت که وی با "نیکولا سارکوزی"، رئیس جمهوری‌ فرانسه و "آنگلا مرکل"، صدر اعظم آلمان، برای اعمال دور تازه تحریم‌‌های شورای امنیت و اتحادیه اروپا علیه تهران گفتگو کرده است زیرا همه نشانه‌ها  دلالت بر آن دارد که ایران قصد ساخت جنگ‌افزارهای هسته‌ای دارد.

دیوید کامرون مدعی شده است که در شش سال گذشته بریتانیا راه های مختلفی را آزموده است و در عین حال که به ایران پیشنهاد همکاری می‌دهد، آماده اعمال فشار های بیشتر نیز هست.

در ادامه این گزارش آمده است که نخست وزیر بریتانیا، در مورد توافق اخیر ایران با ترکیه و برزیل برای  انتقال اورانیوم در خاک ترکیه، افزود: حتی اگر جمهوری اسلامی به توافقنامه پیشنهادی ترکیه و برزیل عمل کند، هنوز بیش از ۵۰ درصد ذخیره اورانیوم کم غنی‌شده را نزد خود خواهد داشت و این ذخیره است که می‌تواند تا حد اورانیوم مورد استفاده در بمب غنی شود.

هفته گذشته ایران با وجود این که در حضور رئیس جمهوری برزیل و نخست وزیر ترکیه، اعلام کرد که به منظور انجام مبادله سوخت حاضر به امانت گذاشتن ۱۲۰۰ کیلوگرم از اورانیوم غنی‌شده خود در خاک ترکیه است، با این حال کشورهای غربی و بویژه آمریکا این توافق را کم‌اهمیت دانسته و خواستار اعمال تحریم‌های تازه علیه تهران شده اند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet