پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1386/05/02 14:49:00
سرویس صحن

نماینده کهگیلویه خواستار عملیاتی شدن طرح پتروشیمی دهدشت شد

نماینده مردم کهگیلویه در مجلس شورای اسلامی خواستار اقدام سریع مجریان طرح پتروشیمی دهدشت برای عملیاتی کردن این طرح شد.

سید حاجی محمد موحد، نماینده مردم کهگیلویه اولین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی با اشاره به تلاش‌های نظام سلطه برای مبارزه با ایران اسلامی و تأکید بر اصرار مردم کشورمان بر دستیابی به فناوری انرژی هسته‌ای خاطرنشان ساخت: ملت ایران برای رسیدن به استقلال می‌داند که باید بها و تاوان هنگفتی را تقبل کند.

عضو کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی ضمن تایید اقدامات دولت خدمتگزار و رئیس جمهور در سفر استانی، اقدامات کابینه را در حل مشکلات مردم بواسطه کاهش سود تسهیلات بانکی، برقراری امنیت اخلاقی و اجتماعی، توزیع سهام عدالت، پیراستن جامعه از مظاهر نادرست فرهنگ بیگانه، حمایت از بخش پژوهش، بسط زمینه‌های مختلف برای شکوفایی استعدادها و توجه ویژه به جوانان ستود.

موحد در بخش دیگری از سخنان خود به بیان مشکلات حوزه انتخابیه‌اش پرداخت و ضمن ارج نهادن به تلاش های نظام جمهوری اسلامی ایران در حل معضلات منطقه افزود: بعد از گذشت سه دهه از عمر پربرکت انقلاب اسلامی مناطق از حیث شاخص‌های بینادین توسعه تا رسیدن به وضعیت مطلوب فاصله بسیاری داشته و متاسفانه آثار توسعه نیافتگی را می‌توان به وضوح در زوایای زندگی مردم مشاهده کرد.

وی با اشاره به اینکه در طول چهار دوره نمایندگی خود این مسایل و مشکلات را به مسئولان مربوطه منعکس کرده است تصریح کرد: تنها راه برون رفت از وضعیت موجود توجه ویژه به امر سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف و متناسب با استعدادهای مختلف منطقه با پیشگامی دولت و حمایت از بخش خصوصی است.

نماینده کهکلیویه با بیان کش و قوس‌های فراوانی که برای ایجاد کارخانه فسفات چدن در حوزه انتخابیه‌اش در دور‌ه‌های گذشته وجود داشته و استدلالات غیر منطقی برخی مسئولان وقت مبنی بر مقرون به صرفه ندانستن این پروژه و به فراموشی سپرده شدن آن گفت: در چند سال اخیر با پیگیری‌های اینجانب بخش خصوصی متقبل این کار شده، مشکل‌آفرینی‌ها و مانع تراشی‌های اداری، موجبات تنگتر شدن عرصه و هراس سرمایه‌گذار از اجرای طرح و برباد رفتن امید خیل جوانان بیکار شده است.

وی با خطاب قرار دادن طهماسبی وزیر صنایع خاطرنشان ساخت: هر وقت بحث سرمایه‌گذاری دولت در منطقه محروم کهکیلویه مطرح می‌شود، جواب این است دولت نمی‌تواند سرمایه‌گذاری نماید، ولی همزمان در مناطق مختلف کشور حتی بعد از ابلاغ سیاست‌های اصل 44 بوسیله مقام معظم رهبری دولت در حال سرمایه گذاری است.

عضو کمیسیون نود با انتقاد از این سیاست یک بام و دو هوا از رئیس جمهور خواست مطابق با شأن دولت اسلامی و متناسب با عزم و اراده شخص رئیس جمهور دستور اجرایی شدن این پروژه و زمینه برون رفت منطقه را از هر عقب ماندگی مزمن و توسعه‌ نیافتگی فراهم کند.

موحد با اشاره به معضل بیکاری در حوزه انتخابیه‌اش و تأکید بر تشویق کار آفرینی به منظور به بار نشستن طرح‌های بزرگ تولید گفت: از مجریان و متولیان پتروشیمی دهدشت مصرانه می‌خواهم بدون فوت وقت عملیات اجرایی را آغاز و ترتیبی بدهند در موعد مقرر به بهره‌برداری برسد.

وی بعد از بیان برخی مشکلات منطقه دهدشت در پایان از سربازان گمنام امام زمان(عج) در شناسایی عوامل سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا و از صدا و سیما به جهت پخش اعترافات آنان تشکر کرد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet