هدر موبایل
1389/03/10 12:06:00
سرویس سیاسی
رییس کمیسیون عمران:

وظیفه رییس جمهور، اجرای قانون مصوب مجلس است

**رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: رییس جمهور موظف است قوانین مصوب مجلس را اجرا کند.

"محمدحسین مقیمی" روز یکشنبه در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت در پاسخ به اظهارات رییس جمهور مبنی بر عدم ابلاغ قوانین مربوط به تسهیلات قطارشهری و قانون حمایت از تولید مسکن  اظهار داشت: وقتی قانونی به تصویب می رسد از اختیارات رییس جمهور یا مسئول دیگری نیست که مانع از اجرای آن جلوگیری کند.

وی خاطر نشان کرد: طرح ها یا لوایح پس از تصویب مجلس در هنگام ارائه به شورای نگهبان اگر خلاف شرع مقدس و قانون اساسی نباشد، باید اجرا شود.

رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی یادآور شد: اگر به زعم رییس جمهور قانون حتی دارای اشکالی هم بوده باشد، این موضوع می تواند از طرف دولت در قالب لایحه به مجلس ارائه شود.

نماینده مردم خمین در مجلس در خصوص قانون 2 هزار میلیارد تومانی تسهیلات برای قطار شهری گفت: برخلاف مطالب ذکر شده تسهیلات قطار شهری نه تنها هیچ تبعات و خطرات نامناسبی ندارد بلکه اثراتش این است که اجرای آن موجب کاهش ترافیک، جلوگیری از اتلاف وقت مردم را در پی خواهد داشت.

وی خاطر نشان کرد: تسهیلات برای قطار شهری موجب می شود تا تجهیزات مورد نیاز برای مترو و قطار شهری فراهم شود و مشکلات احتمالی که سال گذشته برای مترو رقم خورد پیش نیاید.

رییس کمیسیون عمران مجلس در خصوص قانون حمایت از تولید مسکن و طرح شدن این موضوع که رییس جمهور اظهار داشته بود در صورت ابلاغ مشکلات فراوانی را به وجود می آورده و دارای تبعات و خطرات بسیار نامناسبی خواهد بود، گفت: نمایندگان قانونی را که در مجلس به تصویب می رسانند به طور کامل همه جوانب آن را در نظر می گیرند این چنین نیست که تبعات احتمالی ریز و درشت آن را لحاظ نکنند.

وی تصریح کرد: این قانون هیچ تاثیری بر افزایش قیمت مسکن و زمین ندارد اگر در سال 87و 1386 قیمت مسکن با جهش همراه شد این موضوع به برخی سیاست گذاریهای دولت باز می گردد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet