روز مجلس
1389/03/10 12:21:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
یوسفیان ملا:

هزینه های هدفمند کردن یارنه ها باید به حداقل برسد

**عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: اگر در قانون هدفمندی انتظار این باشد که اجرای آن هیچ اتفاق و هزینه ای در پی نداشته باشد انتظار درستی نیست، اما تلاش باید بر این باشد که این هزینه ها به حداقل ممکن برسد.

عزت الله یوسفیان ملا در گفتگو با مهر، در خصوص تاثیرات و تبعات اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها، اظهار داشت: موضوع هدفمند کردن یارانه ها هم دارای قانون است و هم آیین نامه اجرایی دارد.

وی افزود: مجلس شورای اسلامی در خصوص هدفمند کردن یارانه ها اجازه تنظیم دستور العمل به دولت داده که بر این اساس اگر دو مقوله دستور العمل اجرایی و قانون اجرای هدفمند کردن یارانه ها به درستی انجام شوند اجرای این قانون هیچ مشکلی را در پی نخواهد داشت.

نماینده آمل گفت: اگر در اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها تخطی صورت گیرد قطعا مشکلات عدیده ای همچون فشار بر مردم، گرانی و مسائل دیگر پیش خواهد آمد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد: دستگاه های نظارتی  نیز با استفاده از ابزارهای نظارتی عامل موثری در اجرای درست این قانون خواهند بود.

یوسفیان ملا در پاسخ به این سئوال که تورم انتظاری و واقعی ناشی از اجرای هدفمند کردن یارانه ها را چقدر قابل پیش بینی می داند ، گفت: اجرای این قانون طبیعتا تورم و هزینه هایی را در پی دارد و نباید در آن تردید داشت.

وی افزود: هر جراحی قطعا درد و تبعات خاص خود را دارد و جراحی اقتصادی که در کشور با اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها صورت خواهد گرفت نیز از این قاعده مستثنی نیست و در واقع در قبال کنش، واکنش هایی صورت می گیرد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: اینکه اگر قانون هدفمند کردن یارانه ها اجرا شود و هیچ اتفاق و هزینه ای در پی نداشته باشد انتظار درستی نیست؛ ما قطعا در خصوص اجرای این قانون هزینه هایی را باید بدهیم اما تلاش باید بر این باشد که این هزینه ها به حداقل ممکن برسد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet