هدر موبایل
1389/03/10 12:25:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
جلالی:

حمله به کاروان آزادی سند توحش اسرائیل است

**سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی حمله رژیم صهیونیستی به کاروان آزادی غزه را اقدامی وحشیانه عنوان کرد و گفت:شورای امنیت سازمان ملل با واکنش نسبت به این اقدام بخشی از آبروی ریخته شده خود را می تواند برگرداند.

کاظم جلالی در گفتگو با مهر با اشاره به اینکه اصل اقدام صهیونیست ها در حمله به کشتی آزادی وحشیانه است تصریح کرد: در دنیای مدرن که همه دم از دموکراسی و حقوق بشر و ارزش های انسانی می زنند می بینیم که جمعیتی 5/1 میلیون نفری چند سال در محاصره اقتصادی و غذایی قرار می گیرند و علاوه بر این جنگ وحشیانه ای نیز به آنان تحمیل می شود مردم آن کشته و مجروح می شوند و در این فضا وقتی که مجامع بین المللی هیچ کمکی به مردم غزه نمی کنند تعدادی از دولت ها تصمیم به شکستن حلقه محاصره می گیرند اما با حمله وحشیانه رژیم صهیونیستی مواجه می شوند.

نماینده مردم شاهرود در خانه ملت افزود: کشتی آزادی با نیت خیرخواهانه و انسان دوستانه به سمت مردم مظلوم غزه در حال حرکت بود که رژیم صهیونیستی به این جمعیت مددکار حمله نظامی کرد و برخی از آنان را به شهادت رسانده و برخی دیگر را مجروح کرد.

جلالی سکوت و بی تفاوتی مجامع بین المللی در قبال وحشی گری رژیم صهیونیستی را تقبیح کرد و گفت: سکوت مجامع جهانی در قبال اقدامات جنایتکارانه و وحشیانه صهیونیست ها، استمرار رفتار های غیرانسانی و خشونت طلبانه را برای این رژیم به دنبال داشته است.

وی یادآور شد: اگر مجامع بین المللی در قبال این نوع جنایات بی تفاوتی و انفعال نشان نمی دادند قطعا وضعیت فعلی پیش نمی آمد و متاسفانه این مسائل نشان می دهد که سازوکارهای امروز دنیا کارامد نیست و تحت تاثیر لابی حامی صهیونیسم قرار دارد.

عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه افکار عمومی جهان اسلام به خاطر اقدام اخیر صهیونیست ها به شدت ملتهب است تصریح کرد: کشورهای اسلامی باید واکنش سریع نسبت به این جنایت نشان بدهند و سازمان کنفرانس اسلامی ضرورت دارد که در این موضوع جدیت نشان دهد و تصمیم گیری مناسب داشته باشد.

جلالی تاکید کرد: دولت های اسلامی تا کنون نتوانسته اند در رابطه با موضوع فلسطین همپای ملت ها حرکت کنند و اگر در ادامه نتوانند خود را همراه کنند ملت ها تکلیف را مشخص می کنند که در این صورت برای این دولت ها گران تمام خواهد شد به همین دلیل کشورهای اسلامی و سازمان کنفرانس اسلامی باید به سرعت به وظیفه خود عمل کنند.

وی در خصوص احتمال واکنش نشان دادن شورای امنیت سازمان ملل با توجه به حضور برخی کشورهای مستقل در آن تصریح کرد: شورای امنیت تاکنون به وظایف خود عمل نکرده و پشتیبان رژیم صهیونیستی بوده است و در این مقطع می تواند اندکی آبروی خود ریخته خود را برگرداند.

جلالی در خاتمه گفت: من بعید می دانم شورای امنیت سازمان ملل در موضوع اقدام وحشیانه اخیر رژیم صهیونیستی اقدام خاصی انجام دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet