هدر موبایل
1389/03/10 12:39:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده تبریز:

مجلس مکمل دیپلماسی موفقیت آمیز دولت است

**نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی گفت: عقب نشینی و عدول از اصول و آرمان های انقلاب و نظام ، پیش از روی کار آمدن دولت نهم برای عده ای آرزو بود.

به گزارش ایسنا، محمدحسین فرهنگی در جمع مردم تبریز، افزود: پیش از روی کار آمدن دولت نهم ، افرادی وجود داشتند که در دیپلماسی خارجی معتقد بودند که باید برای به دست آوردن برخی امتیازات، از اصول انقلاب کنار رفت.

وی ادامه داد: اما با روی کار آمدن دولت نهم ، این آرزو به یاس تبدیل شد و با دیپلماسی فعال، نه تنها از اصول و آرمان های انقلاب و نظام عقب نشینی نکردیم ، بلکه بر اساس همین معیارها، دستاوردهای بسیار عظیمی نیز به دست آوردیم.

فرهنگی، دیپلماسی خارجی دولت نهم و دهم را موفق ارزیابی کرد و اظهارداشت: نحوه تغییر رویکرد نسبت به پرونده هسته ای کشور، نوع تعامل با کشورهای منطقه و کشورهای آمریکای لاتین و همچنین حضور موثر در معادلات منطقه‌ای نشان دهنده دیپلماسی فعال کشور طی سال‌های اخیر است.

وی ، مجلس شورای اسلامی را مکمل اعمال دیپلماسی موفقیت آمیز دولت توصیف کرد و گفت: از آنجایی که همه کشورها ، منافع ملی خود را در سیاست خارجی و نوع گسترش روابط با کشورهای جهان تعقیب می کنند، دراین زمینه اجزای مختلف حاکمیت ها هم در آن مشارکت دارند.

فرهنگی افزود: با توجه به جایگاهی که مجلس در جمهوری اسلامی ایران دارد ، می تواند خط مشی های اساسی را ترسیم و با حضور در محافل بین المللی و ایراد اظهار نظرها و مشارکت هایی که در این زمینه صورت می دهد، بسیار تاثیرگذار باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet