شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/10 13:54:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
الهیان:

حمله به کاروان کمک به غزه نشان دهنده خباثت رژیم صهیونیستی است

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: حیات رژیم اشغالگر قدس در گروی ادامه اقدامات جنایتکارانه ای چون حصر غزه و حمله به کاروان کشتی های حامل کمک های بشر دوستانه است.

زهره الهیان،نماینده تهران در گفت وگو با ایرنا،افزود: پیش از این رژیم صهیونیستی اعلام کرده بود که به هر کاروان حامل کمک های مردمی برای غزه حمله خواهد کرد و این نشان دهنده میزان خباثت و جنایتکاری رژیم صهیونیستی نسبت به مردم مسلمان غزه است .

وی اظهار داشت: حمله نیرویی دریایی رژیم اسراییل به کاروان حامل کمک های انسان دوستانه به غزه گواه دیگری بر دد منشی این رژیم است که ملتی بی دفاع را تحت محاصره قرار داده و راه رسیدن آب،دارو و غذا به آنها را مسدود کرده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هشتم،گفت:‌ در قرنی که به طور دائم دم از حقوق بشر در مجامع جهانی زده می شود، این نوع فاجعه علیه حقوق بشر و حقوق اولیه انسانی است و قطعا جای سکوت ندارد.

الهیان افزود: مجامع بین المللی اگر در این خصوص سکوت کنند مورد سئوال افکار عمومی جهانی قرار خواهند گرفت.

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: شورای حقوق بشر سازمان ملل باید پی گیری لازم درخصوص این حمله سبوعانه را داشته باشد و این اقدام غیر انسانی را قاطعانه محکوم کند .

وی با اشاره به وابستگی مجامع جهانی نظیر سازمان ملل به قدرت های استکباری گفت:‌ متاسفانه اغلب مجامع جهانی تحت تاثیر نظام سلطه است و توان و ابزارلازم برای مقابله با این گونه جنایات را ندارند و متاسفانه به سازمان ها و مجامعی بی خاصیت تبدیل شده اند .

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هشتم افزود: برغم اینکه گزارش های موجود و مورد تایید در مجامع بین المللی از جمله سازمان ملل، جنایات رژیم صهیونیستی را به ویژه در جنگ 22 روزه غزه تایید می کند اما تا به حال هیچ اقدام موثری برای پیشگیری از ادامه این جنایات از سوی سازمان ملل انجام نشده است.

وی تاکید کرد:با گذشت زمان رژیم جنایتکار اسراییل در افکار عمومی جهان منزوی تر می شود و به عنوان نمادی از خیانت و جنایت در نزد ملل مخالف دنیا شناخته می شود.

الهیان ادامه داد: حالا که مجامع جهانی بی خاصیت شده اند برعهده ملت ها است که وظیفه انسانی خود را انجام دهند و برای رفع محاصره غزه تلاش خود را به کار گیرند.

بامداد امروز( دوشنبه) رژیم اشغالگر قدس به کاروان آزادی متشکل از 9 کشتی حامل 10 هزار تن کمک غذایی و پزشکی برای مردم تحت محاصره غزه که قرار بود وارد آب‌های غزه شود،یورش برد .

این کاروان دریایی شامل 9 کشتی از ترکیه و یونان و کشورهای دیگر و حامل صدها نفر از جمله شماری از نمایندگان پارلمان اروپا،دیپلمات های سابق غربی و گروهی از خبرنگاران و فعالان حقوقی است.

بر اساس آخرین اخبار بر اثر حمله سفاکانه صهیونیست ها به این کاروان تا کنون تعداد زیادی کشته و زخمی برجای مانده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet