شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/10 13:59:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
طباطبایی‌نژاد خبر داد:

تصویب قانون مبارزه با شرکت‌های هرمی در کمیسیون قضایی

**عضو کمیسیون قضایی مجلس با اشاره به دستگیری و انهدام ده‌ها شرکت هرمی از سوی وزارت اطلاعات و نیروی انتظامی و با بیان اینکه قانون مبارزه با شرکت‌های هرمی در کمیسیون متبوعش به تصویب شده است، گفت: وزارت اطلاعات در اقدامی تحسین‌برانگیز، عوامل این شرکت‌ها را دستگیر کرد.

حجت‌الاسلام سید مصطفی طباطبایی‌نژاد نماینده مردم اردستان و عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی که با فارس گفت‌وگو می‌کرد، با اشاره به دستگیری و انهدام ده‌ها شرکت هرمی از سوی وزارت اطلاعات و نیروی انتظامی کشورمان در هفته گذشته، اظهار داشت: قانون مبارزه با شرکت‌های هرمی خود ساخته که ضربه اقتصادی فراوانی را به خانواده‌ها می‌زند و ریشه آن نیز در خارج از کشور است در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس به تصویب رسید.

وی افزود: اگر امروز با عوامل این شرکت‌ها برخورد می‌شود به خاطر قانونی است که کمیسیون قضایی تصویب کرده است البته قوه قضائیه نیز باید با عاملان این شرکت‌های هرمی برخورد قاطعی داشته باشد.

این نماینده مجلس بر همین اساس توضیح داد: از آنجایی که موضوع این شرکت‌ها بسیار پیچیده است، وزارت اطلاعات با اقدامی تحسین‌برانگیز برای دستگیری عوامل این شرکت‌ها وارد عمل شد و گروه‌ها را شناسایی و عاملان آنها را دستگیر کرد.

به گفته طباطبایی‌نژاد، وزارت اطلاعات توانست سرشاخه‌های شرکت‌های هرمی را شناسایی و آنها را دستگیر کند.

این عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در عین حال عنوان کرد: قوه قضائیه باید با توجه به قانون مصوب مجلس، برخوردی قاطع با این افراد داشته باشد. به امید آنکه مردم ما فریب عوامل این شرکت‌های هرمی را نخورند که البته باید در این زمینه نیز اطلاع‌رسانی شود.

وی در خاتمه تصریح کرد: باید ریشه‌های شرکت‌های هرمی کاملاً ریشه‌کن شود و قوه قضائیه نیز بایستی با رسیدگی کامل به اتهامات عوامل این شرکت‌ها، برخوردی قاطع با آنها داشته باشد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet