روز مجلس
1389/03/10 14:05:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
فولادگر:

احزاب تاکنون در امور اجرایی دولت دخالت نکرده‌اند

**عضوکمیسیون ماده ۱۰ احزاب گفت: این کمیسیون تاکنون شکایتی از دخالت احزاب در کارهای اجرایی کشور و امور دولت دریافت نکرده و هیچگاه این موضوع در کمیسیون مطرح نبوده است.

حمیدرضا فولادگر، عضو کمیسیون ماده 10 احزاب در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اظهارات رئیس جمهور مبنی بر اینکه احزاب درامورکشور دخالت نکند، افزود:احزاب تاکنون در امور اجرایی دولت دخالت نکرده اند و احمدی نژاد فقط خواسته است به احزاب تذکر بدهد.

وی با اشاره به اینکه براساس قانون احزاب حق اظهارنظر موافق، مخالف و نقد دولت را دارند، گفت: منظور رئیس جمهور از دخالت در امور کشور، اگر به معنای "دخالت در امور اجرایی" است، که معلوم است، شان اجرا برای دولت است و اگر این دخالت به معنی اظهارنظرکردن احزاب است که براساس قانون، احزاب می توانند در چارچوب قانون اظهار نظر کنند.

نماینده مردم اصفهان در خانه ملت افزود: من بعید می دانم که احمدی نژاد معتقد به اظهارنظر احزاب نباشد چرا که این مورد قانونی است و همواره قانون خواسته است تا احزاب کار دولت را نقد کنند.

به گزارش مهر، براساس ماده 10 قانون احزاب،  نظارت برفعالیت گروهها و احزاب سیاسی به طور صریح بر عهده کمیسیون ماده 10 احزاب گذاشته شده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet