هدر موبایل
1389/03/10 14:14:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
فلاحت‌پیشه:

حمله‌ رژیم صهیونیستی به ناوگان آزادی غزه از مصادیق نقض منشور سازمان ملل متحد است

**فلاحت‌پیشه با بیان این‌که حمله‌ی رژیم صهیونیستی به ناوگان آزادی غزه از مصادیق نقض اصل هفتم منشور سازمان ملل متحد است، خاطرنشان کرد: شورای امنیت سازمان ملل متحد باید سریعا برای بررسی این موضوع تشکیل جلسه دهد و علیه رژیم صهیونیستی قطعنامه‌ی الزام‌آور صادر کند.

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: قطعنامه‌ها عمدتا در قالب سه ماده‌ی 40، 41 و 42 مطرح می‌شود، نه در قالب ماده 40 . لذا باید در قالب مواد 41 و 42 منشور ملل متحد قطعنامه علیه رژیم صهیونیستی صادر شود.

وی افزود: اما جالب این است که با وجود این‌که مسائل حساسی مانند موضوع رژیم صهیونیستی وجود دارد و بعد جهانی تجاوز صهیونیست‌ها از سال گذشته و در از بین بردن آثار فرهنگی و تاریخی مسلمانان و مسیحیان توسط اسراییلی‌ها در راستای سیاست از نیل تا فرات شکل گرفت، یکسری دغدغه‌ها در نشست جهانی بین‌المجالس در بانکوک مطرح شد. حتی برخی کشورهای اروپایی مانند یونان با هیات ایرانی همراه شدند. اما اقدامی که در حمله به ناوگان آزادی غزه صورت گرفت نشان می‌دهد رژیم صهیونیستی تهدیدی علیه صلح و امنیت بین‌المللی است.

نماینده‌ی مردم اسلام‌آباد غرب در مجلس گفت: اعضای سازمان کنفرانس اسلامی و جمهوری اسلامی ایران و فلسطین باید از این موضوع استفاده کنند تا به محکومیت رژیم صهیونیستی بعد بین‌المللی دهند؛ تاکنون قربانیان اصلی صهیونیست‌ها مسلمانان بودند و چون مسلمانان از مظلومیت سیاسی و تبلیغی در دنیا برخوردارند معمولا نتوانستند حقوق خود را از سازمان بین‌المللی بگیرند. امروز باید به صورت تاکتیکی با این حمله علیه یک جمع جهانی، محکومیت جهانی و در قالب عملی آن شکل گیرد.

فلاحت‌پیشه تاکید کرد: رژیم صهیونیستی بیشترین قطعنامه‌های سازمان ملل متحد چه در شورای امنیت و چه در کمیته‌های مربوطه را داشته است، و به ویژه این موضوع در مورد قطعنامه‌های حقوق بشری صادق است . اما از آنجا که هیچ کدام از آنها الزام آور نیست رژیم صهیونیستی به جنایت‌های خود ادامه می‌دهد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: باید اجماع جهانی شکل گیرد مبنی بر این که قطعنامه‌ای علیه رژیم صهیونیستی در شورای امنیت صادر شود و اگر آمریکایی‌ها بخواهند آن را وتو کنند مشخص می‌شود پشت سیاستی که شکل گرفته مثلثی از رژیم صهیونیستی درخاورمیانه، لابی صهیونیست‌ها در آمریکا و دولت آمریکا است.

وی افزود: اگر سازمان ملل متحد بخواهد طبق منشور ملل متحد عمل کند، حتما باید قطعنامه‌ای الزام‌آور علیه رژیم صهیونیستی صادر کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet