خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/03/10 15:25:00
سرویس سیاسی
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی:

نقطه قوت قانون ایران الزام پاسخگویی وزیر به نماینده است

**عضو کمسیون امنیت مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قانونی که تصویب شده است را نمی توان اجرا نکرد، گفت: اجرای قانون تصویب شده برای دولت الزامی است.

پرویز سروری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت اظهار داشت: باتوجه به تخفیفی که درخصوص واگذاری 2 میلیارد دلاری دولت به قطار شهری تهران و شهرستان های دیگر به رئیس جمهور داده شده است، اعلام احمدی نژاد مبنی بر عدم اجرای این قانون غیرطبیعی است.

وی تاکید کرد: اجرای قانون الزامی است و درست نیست دولت قانون تصویب شده را به هر دلیلی اجرا نکند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان اینکه بعضی وزرا عنوان کردند پرسش نمایندگان وقت آنها را می گیرد، تصریح کرد: این اشکال گاهی از سوی وزرا گرفته می شود اما در قانون پرسش از وزیر به صراحت عنوان شده است.

سروری اظهار داشت: وزرا مطرح کردند که سوالات پیش پا افتاده است و همین امر وقت آنها را می گیرد و نباید فراموش کنیم که نقطه قوت پارلمان ایران پرسش و پاسخ بین وزیر و نماینده است.

این نماینده مردم تهران تاکید کرد: این حق نماینده است که درخصوص مسائل حوزه انتخابیه خود از وزیر سوال کند.

سروری تاکید کرد: در آیین نامه اجرایی جدید مجلس سوالات به دو بخش محلی و ملی تقسیم شده است تا وزرا کمتر درگیر سوالات محلی نمایندگان مجلس شوند. با این وجود گاهی لازم است نمایندگان در خصوص حوزه انتخابیه از وزرا سوال کنند تا کوتاهی و کم کاری وزارتخانه در آن حوزه برطرف شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet