شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/10 16:08:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
احمدی بیغش:

رژیم صهیونیستی باید به عنوان جنایتکار جنگی معرفی شود

**عضو کمیته پیگیری حقوق مردم فلسطین در مجلس شورای اسلامی، گفت:‌ مجامع بین المللی باید رژیم اشغالگر قدس را به عنوان جنایتکار جنگی به جهان معرفی کنند.

محمود احمدی بیغش، نماینده شازند در گفت وگو با ایرنا با محکوم کردن حمله رژیم صهیونیستی به کاروان حامل کمک های انسان دوستانه برای مردم غزه،افزود: اگر رژیم پلید صهیونیستی دست به این اقدام نمی زد، جای تعجب داشت چرا که خوی وحشی گری و ضد انسانی جزیی از وجود صهیونیست ها است.

وی ادامه داد: این رژیم از ابتدا با اتکا به قتل و غارت و جنایت توانست در سایه حمایت های استکبار جهانی شکل بگیرد و حیات خود را در گروی ادامه این روند می بیند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هشتم،اظهار داشت:‌ با توجه به تهدید صهیونیست ها مبنی بر این که مانع از ارسال هر نوع کمک به غزه خواهند بود،حمله ددمنشانه آنها به کاروان آزادی دور از ذهن نبود.

وی گفت:این کاروان با پیام صلح و آزادی وارد آب های غزه شده بود و مردمانی آزاده از چندین کشور را با خود به همراه داشت.بنا بر این وظیفه سازمان های بین المللی برخورد قاطع با نیروهای صهیونیستی است.

عضو کمیته پیگیری حقوق مردم فلسطین در مجلس هشتم خطاب به مجامع بین المللی اظهار داشت:‌ چهره واقعی و جنایتکار رژیم اسراییل برای همه ملت های دنیا روشن شد و شایسته است که سازمان های جهانی ومجامع بین المللی بیش از این با آبروی خود برای حفظ جایگاه این رژیم بازی نکنند.

بیغش گفت: این حق سازمان های بین المللی است که خارج از دستور العمل، در خصوص حمله وحشیانه نیروی دریای و هوایی رژیم اشغالگر قدس به کاروان آزادی به صورت عملی وارد عرصه شوند.

این نماینده مجلس،افزود: رژیم صهیونیستی حق بازداشت هیچ احدی را نداشته است و این بزرگ ترین جنایتی است که در قبال این900-800 نفر انجام داده است .

وی ادامه داد: بر اساس شرح وظایف موجود، سازمان ملل در راس همه سازمان ها و پس از آن شورای امنیت این سازمان،همچنین سازمان کنفرانس اسلامی، شورای همکاری خلیج فارس و کشورهای غیرمتعهد باید در برابر این اقدام جنایتکارانه موضع گیری صریح و در صورت لزوم عملی داشته باشند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هشتم در ادامه خاطرنشان کرد: جامعه جهانی باید علیه صهیونیست ها سخت گیری کرده و حوزه اختیارات آنها را محدود کند.

وی افزود: معتقدم کشورهایی که نمایندگانی را در کاروان آزادی دارند، به عنوان اولین اقدام اعلام کنند که در روابط دیپلماتیک و سیاسی خود با صهیونیست ها تجدید نظر خواهند کرد.

احمدی بیغش،گفت: وظیفه مردم دنیا این است که با اعلام حمایت از غزه و اعلام محکومیت جنایات رژیم سفاک اسراییل از ابتدای شکل گیری تا کنون، در برابر گردن کشی و قداره بندی صهیونیست ها به صورت متحد و همصدا ایستادگی کنند.

بامداد امروز( دوشنبه) رژیم اشغالگر قدس به کاروان آزادی متشکل از 9 کشتی حامل 10 هزار تن کمک غذایی و پزشکی برای مردم تحت محاصره غزه که قرار بود وارد آب‌های غزه شود،یورش برد .

این کاروان دریایی شامل 9 کشتی از ترکیه و یونان و کشورهای دیگر و حامل صدها نفر از جمله شماری از نمایندگان پارلمان اروپا،دیپلمات های سابق غربی و گروهی از خبرنگاران و فعالان حقوقی است.

بر اساس آخرین اخبار بر اثر حمله سفاکانه صهیونیست ها به این کاروان تاکنون تعداد زیادی کشته و زخمی برجای مانده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet