روز مجلس
1389/03/10 16:10:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:

حمایت‌‌های آمریکا باعث شده رژیم صهیونیستی گستاخ شود

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با ابراز تاسف از یورش رژیم صهیونیستی به کاروان حامل کمک‌های بشردوستانه به غزه گفت: حمایت آمریکا و سکوت مجامع بین المللی، رژیم صهیونیستی را برای انجام هر جنایت گستاخ کرده است.

کاروان آزادی متشکل از 9 کشتی حامل 10 هزار تن کمک غذایی و پزشکی برای مردم تحت محاصره غزه که قرار بود وارد آب‌های غزه شود، بامداد دوشنبه از سوی نیروی دریایی رژیم صهیونیستی مورد حمله قرار گرفت.

در این کشتی های حامل کمک های انساندوستانه از ترکیه و یونان و چند کشور دیگر ، صدها نفر از جمله شماری از نمایندگان پارلمان اروپا، دیپلمات های سابق غربی و جمعی از خبرنگاران و فعالان حقوقی حضور داشتند که شماری از آنها در براثر حمله رژیم صهیونیستی کشته و زخمی شدند.

جواد جهانگیرزاده در گفت‌و گو با ایرنا چنین اقدام رژیم صهیونیستی را نمایش خوی وحشی‌گری این رژیم دانست و تاکید کرد: این حمله نشان داد برای صهیونیست‌ها ملیت افراد تفاوتی نمی کند و هر کس به جنایات آنان اعتراض و مقابل آنها بایستد، مورد حمله قرار می‌گیرد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی افزود: حمله نظامی رژیم ددمنش اسراییل به غربی ها ثابت کرد که صهیونیست‌ها دشمن واقعی بشریت هستند و تنها پیشبرد اهداف برای سران این رژیم اهمیت دارد.

جهانگیرزاده با تاکید بر اینکه هر روز بیش از پیش ماهیت واقعی رژیم اشغالگر قدس برای افکار عمومی جهان آشکار می‌شود، گفت: علت گستاخی صهیونیست ها در انجام هر نوع جنایت، حمایت کامل آمریکا و برخی کشورهای غربی از این رژیم است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، سکوت مجامع بین‌المللی را عاملی موثر در افزایش جنایات رژیم صهیونیستی دانست و اظهار داشت: این حمایت‌ها موجب شده تا این رژیم جعلی به خود اجازه‌ دهد هر تعرض و جنایتی را مرتکب شود.

جهانگیرزاده تصریح کرد: اگر چنین اقداماتی در کشور دیگری انجام می شد، شبکه‌های خبری جهان با آب و تاب فراوان این موضوع را برجسته می کردند. در حالی که امروز رسانه‌ای مهم بین المللی توجه چندانی به این جنایت صهیونیست‌ها ندارند.

وی خاطرنشان کرد: یورش صهیونیست‌ها به کاروان آزادی می‌تواند گامی برای تهییج افکار عمومی و جهت گیری علیه صهیونیست ها در تمام نقاط جهان باشد.

جهانگیرزاده با بیان اینکه صهیونیست‌ها از شکست محاصره و آزادسازی غزه هراس دارند، یادآور شد: اگر محاصره غزه شکسته شود، این خطه به نمادی ازمقاومت در برابر زیاده‌خواهی های رژیم صهیونیستی تبدیل می شود و سران این رژیم را با چالش مواجه می کند.

نماینه مردم ارومیه در مجلس همچنین از مردم ترکیه برای حمایت از ملت مظلوم فلسطین و ارسال کمک های انساندوستانه به غزه قدردانی کرد.

وی اظهار اشت : هرچند که اعراب از انجام مسوولیت های خود در حمایت از مردم مظلوم فلسطین غافل هستند اما امروز ملت ایران و ترکیه و سایر کشورهای مسلمان به این وظیفه اهتمام کامل دارند.

جهانگیرزاده، سکوت کشورهای عربی در برابر جنایت های رژیم اسراییل را نقطه ضعف جدی اتحادیه عرب و نخبگان عربی عنوان کرد و گفت: این سکوت حاکی از آن است که آنان رژیم صهیونیستی را پذیرفته‌اند و تابع شرایط موجود شده‌اند.

جهانگیرزاده خاطر نشان کرد: از آنجا که جمهوری اسلامی ایران جزو معدود کشورهایی است که همواره نگاه پیشروانه ای به موضوع فلسطین داشته است، امروز وظیفه بیشتری نیز برعهده دارد.

این نماینده مجلس از دستگاه دیپلماسی کشور خواست تا با افزایش رایزنی های خود با کشورها، فضای جدیدی را برای تنویر افکار عمومی علیه جنایات صهیونیست‌ها در عرصه بین المللی ایجاد کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet