هدر موبایل
1389/03/10 16:14:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
کرمی‌راد:

از مهم‌ترین اقدامات مجلس هشتم تشکیل کمیسیون‌های جدید بوده‌است

**عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس تشکیل کمیسیون‌های جدید در دوره مجلس هشتم را از جمله مهم‌ترین اقدامات صورت گرفته در این دوره پارلمانی دانست.

محمد کرمی‌راد نماینده مردم کرمانشاه و عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت‌وگو با فارس، در مقایسه عملکرد مجلس هشتم و مجالس قبلی، اظهار داشت: بر اساس بررسی‌های صورت گرفته، مجلس هشتم در مقایسه با دیگر مجالس تفاوت‌های ماهوی و اساسی دارد.

وی افزود: مجلس هشتم در بحث ساختاری و مسائل تخصصی کمیسیون‌ها کارهای ارزشمند و خوبی انجام داده است.

به گفته این عضو هیئت رئیسه مجلس تشکیل کمیسیون‌های جدید از جمله کمیسیون شوراها و سیاست داخلی، کمیسیون ویژه طرح تحول اقتصادی، کمیسیون ویژه پیگیری و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی و کمیسیون بررسی هدفمندسازی یارانه‌ها در مجلس هشتم از جمله مهم‌ترین اقدامات صورت گرفته در این دوره پارلمانی است.

کرمی‌راد در خصوص توجه مجلس هشتم به فرمایشات مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: همواره تاکید نمایندگان مجلس هشتم بر تحقق عملی فرمایشات مقام معظم رهبری است.

وی با اشاره به سخنرانی مقام معظم در آغاز سال جدید مبنی بر کمک به دولت در اجرای لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها، گفت: مجلس به دنبال فرمایشات مقام معظم رهبری در این زمینه به دولت کمک کرد.

نماینده مردم کرمانشاه صدور بیانیه‌های خوب و اساسی در مقاطع مختلف زمانی را از دیگر اقدامات موثر مجلس هشتم برشمرد و یادآور شد: نقش دیپلماسی مجلس هشتم و سفرهای خارجی رئیس مجلس و گروه‌های دوستی و کمیسیون‌ها در این دوره از مجلس قابل توجه است.

کرمی‌راد در ادامه گفت‌وگوی خود با فارس در خصوص دلیل عدم حضور حداکثری نمایندگان در صحن علنی مجلس خاطرنشان کرد: بخشی از این مسائل جنگ روانی است و بهترین دوره حضور حداکثری نمایندگان در همین مجلس هشتم اتفاق افتاده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس یادآور شد: گاهی ممکن است تعدادی از نمایندگان برای بررسی مسائل کمیسیون‌ها و یا به دلیل مرخصی و حضور در ماموریت‌های خارج از کشور و یا همراهی هیئت دولت در سفر‌های استانی در صحن علنی مجلس حضور نداشته باشد.

وی متوسط تعداد نمایندگان حاضر در صحن علنی مجلس 230 نفر دانست و گفت: البته در اواخر هفته تعداد نمایندگان ممکن است به 200 نفر برسد و این موضوع کاملا قانونی است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet