خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/03/10 16:42:00
سرویس بین الملل
در واکنش به ادعاهای کامرون در مورد فعالیت هسته ای ایران

کوثری: کامرون در تلاش است با اتهام زدن به ایران برای آمریکا خوش خدمتی کند

**نایب رئیس دوم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی معتقد است، نخست وزیر انگلیس در آغاز کار خود می خواهد با اتهام زدن به ایران برای اروپایی ها و آمریکا خوش خدمتی کند.

اسماعیل کوثری در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت در مورد اظهارات نخست وزیر انگلیس در مجلس عوام این کشور و تکرار ادعاهای بی اساس در خصوص فعالیت هسته ای ایران گفت: به نظر می رسد کامرون در تلاش است در آغاز به دست گرفتن دولت این کشور، برای اروپایی ها و آمریکا خوش خدمتی کند.

نایب رئیس دوم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، با بیان این که ایشان در اثر گرفتن اطلاعات اشتباه از سوی مشاورانش در مورد انرژی هسته ای ایران، این ادعاها را مطرح کرده است، افزود: ما بر اساس قانون و شرع، استفاده و تولید سلاح هسته ای را همان گونه مقام معظم رهبری تاکید کرده اند حرام می دانیم و به هیچ وجه به سمت تولید سلاح های هسته ای نخواهیم رفت.

وی با اشاره به همکاری ایران با آژانس هسته ای گفت: دوربین های آژانس هسته ای نیز به صورت مستمر در حال نظارت بر فعالیت های هسته ای در نیروگاه های ما هستند و بازرسان آژانس نیز چند مرتبه از این مراکز بازدید کرده اند و صحت درستی گفته های ما را تایید کرده اند.

کوثری افزود: با وجود نظارت آژانس اگر دولت جدید انگلیس شواهدی در زمینه تولید این گونه سلاح ها در ایران دارد چرا آنها را به صورت شفاف ارائه نمی دهد و با کلی گویی ادعا های واهی علیه ایران مطرح می کند؟

نماینده مردم تهران با بیان اینکه غرب از روش یکسان و شفافی در برخورد با مسائل بین المللی پیروی نمی کند، افزود: ترکیه و برزیل بدون نظر و توافق آمریکا و اروپایی ها با ایران توافقنامه امضاء نکردند؛ اما غربی ها فکر نمی کردند که ما این تفاهمنامه را امضاء کنیم و برای همین این توافقنامه را بی اهمیت جلوه می دهند و خواستار تحریم ایران هستند.

کوثری همچنین افزود: نخست وزیر جدید انگستان با مشکلات داخلی بسیاری روبروست و به دنبال فرافکنی مشکلات خود است و مسئله آنها استفاده ایران از انرژی هسته ای نیست.

وی در ادامه با ذکر این نکته که دوران زور و ارعاب کشورهای دیگر برای سلطه گری گذشته است افزود: شرایط کنونی جهان با دوران جنگ جهانی دوم که غربی ها با تهدید و زور می توانستند سایر کشورها را به اطاعت وادارند تفاوت بسیار دارد.

کوثری افزود: امروز استفاده از زور توسط کشورهای غربی حتی از طرف مردمان خود این کشورها پذیرفته شده نیست و اگر کامرون به این روش ها ادامه دهد، نهایتا مانند سایر نخست وزیرهای سابق انگلیس، مجبور به ترک از  قدرت خوهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet