خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/03/10 17:35:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
قادری خبر داد:

تهیه طرح افزایش زمان شوراها به شش سال در مجلس

**عضو فراکسیون شوراها عضو فراکسیون شوراها با اشاره به جلسه اخیر این فراکسیون گفت: در این جلسه مقرر شد که طرحی به منظور افزایش زمان چهار ساله شوراها به شش سال بررسی و تهیه شود که در صورت تصویب طرح تجمیع انتخابات منتفی خواهد شد.

جعفر قادری در گفتگو با فارس با اشاره به جلسه اخیر فراکسیون شوراها که با حضور معاونان سیاسی و عمرانی وزیر کشور برگزار شد، گفت: در این جلسه نمایندگان شورای عالی استان‌ها و اعضای هیأت رئیسه فراکسیون نقطه نظرات و دیدگاه‌‌هایی در خصوص تجمیع انتخابات را مطرح کردند که وزارت کشور به عنوان مخالف تعویق انتخابات دلایل خود را شرح داد که چرا انتخابات شوراها باید امسال برگزار شود.

عضو فراکسیون شوراها گفت: به دنبال این بحث قرار شد یک طرحی به منظور افزایش زمان چهار ساله شوراها به شش سال بررسی و تهیه شود که در صورت تصویب، طرح تجمیع انتخابات منتفی خواهد شد.

وی یادآور شد: نمایندگان وزارت کشور نیز با طرح افزایش مدت زمان چهار ساله به شش سال شوراها مخالفتی نداشتند زیرا این کار از اختیارات مجلس است.

نماینده مردم شیراز در مجلس تصریح کرد: یکی از راه‌های مطلوب مجلس افزایش مدت زمان عملکرد شوراها به شش سال است؛ زیرا اگر انتخابات شوراها با ریاست جمهوری تجمیع شود، در انتخابات ریاست جمهوری یک نفر اما در شوراها یک مجموعه افراد انتخاب می‌شوند.

قادری در این رابطه افزود: در صورت ایجاد حادثه برای رئیس جمهور، انتخابات ریاست جمهوری زودتر از چهار سال صورت می‌گیرد اما در شوراها اگر برخی از افراد به هر طریقی حذف شوند، عملکرد شوراها مختل نمی‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet