خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/03/10 17:38:00
سرویس سیاسی

العراقیه تشکیل دولت را به ریاست پارلمان ترجیح می‌دهد

**یکی از رهبران جنبش وفاق ملی که از نزدیکان ایاد علاوی است گفت: ائتلاف العراقیه به تنهایی قادر به گرفتن رای اعتماد و تشکیل دولت است.

به گزارش خانه ملت به نقل از رسانه ها، ائتلاف العراقیه به رهبری ایاد علاوی که بیشترین آراء را در انتخابات اخیر کسب کرد، پیشنهاد ریاست پارلمان را رد کرده است.

راسم العوادی، یکی از رهبران جنبش وفاق ملی که از نزدیکان ایاد علاوی، رهبر فهرست العراقیه است به روزنامه الحیات گفت: ائتلاف العراقیه هرگز با مساله‌ای که اخیرا میان فهرست‌های سیاسی پیروز در انتخابات مطرح شده است، مبنی بر اینکه در ازای اعطای پست نخست وزیری به دو ائتلاف شیعه و ریاست جمهوری به ائتلاف کردها، ریاست پارلمان به فهرست العراقیه و اهل سنت داده شود، موافقت نخواهد کرد.

 العوادی افزود: توافقات اولیه میان سه لیست سیاسی پیروز در انتخابات درباره اعطای ریاست پارلمان به فهرست العراقیه حاصل شده است، در حالی که العراقیه هرگز آن را نخواهد پذیرفت و العراقیه هرگز از موضع‌گیری خود در خصوص پست نخست وزیری چشم پوشی نخواهد کرد و العراقیه قادر به گرفتن رای اعتماد برای تشکیل دولت است.

وی خاطرنشان کرد: العراقیه مذاکرات جدی را با ائتلاف کردها، جریان صدر و مجلس اعلای اسلامی آغاز کرده است و ما انتظار داریم که به توافق نهایی در این راستا برسیم.

از سوی دیگر حیدر الملا، سخنگوی فهرست العراقیه به روزنامه الحیات گفت: فراکسیون‌های سیاسی پیروز در انتخابات عراق نباید اختیارات انتخاباتی فهرست العراقیه در تشکیل دولت را نادیده بگیرند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet