انتخابات ریاست جمهوری
1389/03/10 18:02:00
سرویس سیاسی
مشاور رئیس مجلس:

گزارش ابهامات یک میلیارد دلار بودجه 85 در مجلس قانونی بود

**مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: قرائت گزارش ابهام یک میلیارد دلاری در تفریغ بودجه ۸۵ در صحن علنی کاملا قانونی بوده است و این موضوع باید توسط دستگاه‌های اجرایی برطرف شود.

"حسن زمانی" مشاور رئیس مجلس در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت با اشاره به اظهارات اخیر یکی از نمایندگان تهران مبنی بر اینکه بارها به رئیس مجلس تذکر دادم که قرائت گزارش تفریغ بودجه 85 و بحث یک میلیارد دلار از تریبون مجلس موجب هجمه به رئیس جمهور می شود، ولی وی توجهی نکرد، خاطر نشان کرد: بر اساس اصل 55 قانون اساسی، دیوان محاسبات موظف است که به کلیه حسابهای دستگاههای دولتی رسیدگی کند و گزارش خود را  برای قرائت در صحن علنی به رئیس مجلس ارائه کند.

وی افزود: قرائت این گزارش در صحن علنی کاملا قانونی بوده است و ابهامات در مورد یک میلیارد دلار، باید توسط دستگاههای اجرایی برطرف شود.

مشاور رئیس مجلس همچنین موضوع تذکر یکی از نمایندگان به رئیس مجلس در این خصوص را تکذیب کرد، و متذکر شد: رئیس مجلس نمی تواند مانع از قرائت گزارش تفریغ در صحن علنی مجلس شود.

وی با اشاره به اظهارات دیگر این نماینده مبنی بر اینکه مشاوران لاریجانی برای انتخاب مجدد وی به ریاست مجلس، در بین نمایندگان تبلیغ کردند، خاطر نشان کرد: این موضوع نیز صحت ندارد و کذب محض است.

مشاور رئیس مجلس همچنین به بخش دیگری از گفته های این نماینده مبنی بر اینکه لاریجانی فضا را  طوری آرایش داد که در انتخابات هیات رئیسه مجلس کسی با ایشان رقابت نکند، اشاره کرد و افزود: این مسئله نیز صحت ندارد و در واقع عملکرد، توانایی و  اقتدار و مدیریت شخص لاریجانی  عامل موفقیت ایشان در انتخابات هیات رئیسه مجلس بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet