انتخابات ریاست جمهوری
1389/03/10 18:39:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در دیدار با سفیر افریقای جنوبی:

اقدام وحشیانه رژیم صهیونیستی توهین به روحیه صلح‌طلبی ملت‌ها بود

**رییس مجلس شورای اسلامی حمله اسرائیل به کاروان حامل کمک‌های انسان دوستانه را توهین بزرگ به روحیه صلح طلبی ملت‌ها عنوان کرد.

به گزارش خانه ملت، سفیر افریقای جنوبی در تهران بعدازظهر امروز با رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کرد.

لاریجانی در این دیدار با اشاره به حمله اخیر رژیم صهیونیستی به کاروان حامل کمک های انسانی به غزه گفت: حمله وحشیانه رژیم اشغالگر قدس به کاروان حامل کمک های انسانی که نمایندگان ملت های مختلف در آن حضور داشتند یک توهین بزرگ به روحیه صلح طلبی ملت ها است.

وی همچنین خواستار واکنش جدی جامعه بین المللی از جمله کشورهای افریقایی به این حادثه جنایت کارانه شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن ابراز خرسندی از روند رو به رشد مناسبات دوکشور گفت: دو کشور از بسترها و امکانات گسترده ایی برای تقویت و تحکیم در کارهای خود در عرصه های گوناگون برخوردارند.

وی با اشاره های دیدگاه های نزدیک دو کشور در بسیاری از مسائل بین المللی بر اهمیت رایزنی های مستمر میان دو کشور تاکید کرد.

لاریجانی همچنین با بیان اهمیت روابط پارلمانی در توسعه و تسهیل مراودات دو کشور حمایت مجلس شورای اسلامی را از گسترش همکاری های بین دو کشور خاطرنشان کرد.

سفیر افریقای جنوبی نیز در این دیدار حمله رژیم صهیونیستی به کاروان آزادی را محکوم کرد و افزود: افریقای جنوبی و جامعه جهانی این حمله وحشیانه علیه مردم بی گناه و بی دفاع را محکوم می کند.

وی همچنین بر اراده رهبران افریقای جنوبی برای توسعه همکاری ها با جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد و افزود: مردم افریقای جنوبی نگاه دوستانه ای به ملت ایران دارند و حمایت های ایران از مبارزات مردم افریقای جنوبی فراموش نخواهند کرد.

سفیر افریقای جنوبی همچنین روند اجرای پروژه های مشترک دو کشور در بخش های گوناگون اقتصادی بویژه انرژی را بسیار خوب دانست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet