هدر موبایل
1389/03/10 18:45:00
سرویس سیاسی
در پی تقاضای هفت کاندیدا برای تجدید نظر صورت گرفت

تعویق تایید نهایی نتایج انتخابات پارلمانی عراق

**اعتراضات چند کاندیدای انتخابات پارلمانی عراق موجب تاخیر در اعلام نتایج نهایی انتخابات این کشور شد.

به گزارش خانه ملت به نقل از رویترز، دادگاه فدرال عراق روز یکشنبه از ستاد مستقل انتخابات این کشور خواست تا برای اعلام نتایج نهایی، سریعا پرونده های هفت کاندیدای خواهان تجدید نظر در نتایج انتخابات را به این دادگاه ارائه کند.

گفتنی است، انتخابات پارلمانی عراق در مارس گذشته برگزار شد؛ اما نتایج آن هنوز به تایید نهایی دادگاه نرسیده است.

رویترز در ادامه گزارش خود آورده است، یک مقام  مسئول در ستاد انتخابات عراق، دادگاه فدرال را متهم به تلاش برای تاخیر در اعلام نتایج نهایی انتخابات کرده است، چراکه دادگاه فدرال روز چهارشنبه گذشته در پی ارسال درخواست تجدید نظر از سوی برخی کاندیداها، نسبت به نتایج ارسال شده از سوی ستاد انتخابات معترض و خواستار توضیحاتی از این ستاد شد.

 بر اساس این گزارش، در بیانیه ای که عبدالستار بیرقدار سخنگوی رسمی  شورای عالی قضای عراق صادر کرد آمده است: دادگاه فدرال نتایج ارسال شده از سوی ستاد انتخابات را تا وقتی که به درخواست های قانونی دادگاه و اعتراضات کاندیدادها پاسخ دهد، نهایی نمی داند.

شواری قضایی وابسته به دادگاه فدرال نیز در بیانیه ای که روز پنج شنبه صادر کرد افزود: تنها دو اعتراض از سوی کاندیداها در این مدت به دست ما رسید و لی همین شورا روز یکشنبه اعلام کرد که تعداد اعتراضات به هفت عدد رسیده است.

بیرقدار اضافه کرد: پنج اعتراض بعدی بعد از بیانیه روز چهارشنبه دادگاه فدرال ارسال شد و کمیته مسوول پیگیری اعتراضات توانایی رد اعتراضات را ندارد.

لازم به ذکر است، ستاد انتخابات نتایج بازشماری را برای تایید نهایی در تاریخ 26 ماه جاری میلادی(5 خرداد) به دادگاه فدرال ارسال کرد که این دادگاه هنوز نتایج انتخابات پارلمانی عراق را تایید نکرده است.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet