خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/03/10 19:46:00
سرویس فرهنگی
نماینده محلات:

اندیشه های امام حمینی نباید به صورت گزینشی مطرح شود

**عضوکمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: به صراحت می گوئیم هنوز امام خمینی(ره) را آنچنان که باید به مردم خود و جهانیان معرفی نکرده ایم.

علیرضا سلیمی درگفت و گو با خبرنگار خانه ملت، در پاسخ به این پرسش که اندیشه‌های امام راحل باید به چه نحوی منتشر شود که ضمن جامع و کامل بودن بتواند نسل جوان ما را بیشتر با اندیشه‌های ایشان آشنا نماید، گفت: از آنجا که اندیشه های امام (ره) برگرفته از متون ناب اسلام است و مانند اندیشه های فلاسفه غرب و شرق نیست، باید به مبنای اندیشه های ایشان در انتقال افکارش توجه زیادی شود.

نماینده محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی درادامه با اشاره به برخی فضایل بنیانگذارکبیر انقلاب، اظهارکرد: حضرت امام (ره) به دلیل اسلام شناسی واقعی، مرجع بی نظیری بودند که با سرچشمه روایات و فقه امام جعفرصادق و امام محمدباقر(ع) درارتباط بوده و آشنایی کامل داشتند.

وی براین اساس با اعلام اینکه برای انتقال اندیشه های امام (ره) باید به مبنای اندیشه های ایشان  که همان اسلام راستین بود توجه کافی شود، خاطرنشان کرد: حضرت امام (ره) به هیچ عنوان نظرات خود را بر متون روایی تحمیل نکرده و نگفتند که نظر اسلام است؛ بلکه آن چیزی که در روایات و قرآن آمده بود را مطرح کردند.

نماینده محلات و دلیجان در خانه ملت ادامه داد: حضرت امام مانند التقاطیون نبودند که سخنان خود را در پوشش اسلام مطرح کنند بلکه آبشخور اندیشه های ایشان از اسلام ناب محمدی بود.

سلیمی درباره نحوه انتشار افکار و اندیشه های امام راحل نیز تصریح کرد: اندیشه های ایشان نباید به صورت گزینشی همانطور که برخی گروه ها مطرح می کنند، منتشر شود.

وی با تاکید بر نظارت جدی به نحوه انتشار اندیشه های امام (ره)، خاطرنشان کرد: از آنجا که قوی ترین مفسر اندیشه های امام (ره) مقام معظم رهبری است به نظر می آید که این اندیشه ها باید زیر نظر ایشان چاپ، توزیع و منتشر شود.

دبیر اول کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در خصوص دلیل این امر، تصریح کرد: هیچ کس به مثابه رهبری قدرت تبیین اندیشه های امام(ره) را ندارند.

نماینده محلات و دلیجان سپس با جهانی توصیف کردن امام واندیشه هایش که توجه خاصی به محرومین و مستضعفان داشت، اظهار کرد: مبنای اندیشه امام(ره) اسلام حاکمیتی بود نه اسلام بعنوان موضوعی که فردی باید به آن نگاه شود.

وی همچنین عنصر مهم در اندیشه های امام (ره) را دفاع جانانه از ولایت فقیه عنوان کرد و افزود: ماباید به این اولویت ها در انتشار اندیشه های امام توجه بیشتری کنیم.

سلیمی در ادامه توجه به جدیت امام(ره) در مبارزه با انحرافات در انتشار افکار ایشان را مورد تاکید قرار داد و افزود: در بحث سلمان رشدی این قاطعیت امام (ره) در مبارزه با افکار التقاطی به روشنی آشکار شد.

وی یکی دیگر از راه ها برای انتقال افکار و اندیشه های امام راحل را توجه به پایان نامه های دانشجویی در این خصوص عنوان کرد وگفت: امام خمینی (ره) با توجه به عارفی به تمام معنا بودن و روح بلندی که داشتن نیاز است که کارهای تحقیقاتی و پژوهشی زیادی روی افکار ایشان صورت گیرد.

نماینده محلات براین اساس با اعلام اینکه من به صراحت می گوئیم که ماهنوز آن چنان امام خمینی(ره) را به مردم خود و جهانیان نشناسانده ایم، خاطرنشان کرد: باید امام شناسی سرلوحه همه رفتارها و گفتارهای ما باشد.

وی دلیل این امر زنده کردن اسلام از سوی امام خمینی (ره) عنوان کرد وافزود: امام (ره) بود که تابو بودن  و هیمنه غرب را شکاند و روح مسیحیایی در یک ملت دمید.

دبیر اول کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس براین اساس در پایان این گفت وگو زندن نگه داشتن اندیشه های امام(ره) را زنده نگه داشتن همه اندیشه های اسلامی دانست.   

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet