هدر موبایل
1389/03/11 10:11:00
سرویس بین الملل
کوهکن در دیدار نایب رئیس مجلس نمایندگان کامبوج:

توسعه روابط با کشورهای آسیایی نقش مهمی در سیاست خارجی ایران دارد

**رییس گروه دوستی پارلمانی ایران - کامبوج تصریح کرد: توسعه روابط با کشورهای آسیایی از جمله استراتژی‌های مهمی است که در سیاست خارجی جمهوری اسلامی نقش مهمی دارد.

به گزارش خانه ملت، "محسن کوهکن"، رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و کامبوج که در راس هیاتی از اعضای این گروه به پنوم پن سفر کرده است، با نایب رئیس اول مجلس ملی نمایندگان کامبوج دیدار و گفت و گو کرد.

کوهکن در این دیدار با اشاره به همکاری خوب پارلمان‌های دو کشور در سازمان‌های منطقه‌ای و بین‌المللی به ویژه مجمع پارلمانی آسیا ‌PAP ، گفت: همانطوری که کامبوج در شرق آسیا دارای جایگاه ممتازی است، جمهوری اسلامی ایران نیز در خاورمیانه و منطقه خلیج فارس نقش تعیین کننده‌ای دارد.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در ادامه این دیدار با خاطر نشان ساختن تحولات اجتماعی سیاسی فرهنگی و اقتصادی کشورمان پس از پیروزی انقلاب اسلامی،افزود: جمهوری اسلامی ایران با برگزاری 30 انتخابات پس از پیروزی انقلاب اسلامی رکورد جدیدی در دموکراسی از خود در دنیا به جای گذاشته است.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و کامبوج تبادل هیات‌های پارلمانی دو کشور را نمادی از اراده دو ملت جهت تحرک در مناسبات دو جانبه و هماهنگی بیشتر در سطوح بین‌المللی دانست و افزود: توسعه روابط با کشورهای آسیایی از جمله استراتژی‌های مهمی است که در سیاست خارجی جمهوری اسلامی نقش مهمی دارد.

نایب رییس اول مجلس نمایندگان کامبوج نیز در این دیدار با اشاره به مشترکات فرهنگی و تاریخی دو ملت گفت: حضور هیات پارلمانی ایران در پنوم پن نشان دهنده عزم جدی و بیانگر اراده‌ قوی طرفین جهت ارتقاء و توسعه مناسبات فی‌مابین دو کشور می‌باشد.

وی در ادامه این دیدار لزوم نزدیکی هر چه بیشتر دو ملت ایران و کامبوج را مورد تاکید قرار داد و گفت: مجالس دو کشور در این امر مهم می‌توانند، نقش کلیدی داشته باشند.

در ادامه این دیدار طرفین پیرامون چگونگی فعالیت مجالس دو کشور در زمینه تصویب قوانین موضوعه بحث و تبادل نظر کردند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet