هدر موبایل
1389/03/11 12:31:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون صنایع:

در اجرای اصل 44 باید سرعت فدای درایت شود

**یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، گفت: خصوصی‌سازی باید به معنی واقعی کلمه صورت گیرد تا امکان هرگونه سوء استفاده‌ای از قانون‌شکنان سلب شود.

سیدشریف حسینی در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: با توجه به این‌که قرار است در آینده همه شرکت‌ها به بخش خصوصی واگذار شود، دولت باید حرکت نظارتی خود را در کنار این بخش داشته باشد تا بتواند بهتر در زمینه‌های پیشرفت و توسعه گام بردارد.

وی در ادامه با بیان این مطلب که خصوصی‌سازی باید به معنی واقعی کلمه باشد، تصریح کرد: به این معنا که نباید کسانی که به نوعی روابطی دارند و قانون را هم خوب می‌دانند در زمان خاص خودش استفاده‌هایی از این قوانین بکنند و اصل رقابت را در این زمینه از بین ببرند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس اضافه کرد که از بین بردن اصل رقابت در این زمینه ضمن آن که باعث می‌شود اصل خصوصی‌سازی زیر سوال برود و به معنی درست کلمه اجرا نشود، با توجه به رانت‌ها در آینده، فضایی ایجاد می‌کند که اصل 44 قانون اساسی و خصوصی‌سازی در کشور دچار مشکل شود.

وی افزود: باید دقت شود که در آینده بحث خصوصی‌سازی بر پایه‌ی قانون استوار باشد. سوءاستفاده از این قانون و داشتن ارتباط با کسانی که از این قوانین اطلاع دارند، شرایط نامساوی را برای بحث واگذاری ایجاد می‌کند. ممکن است خصوصی‌سازی را در آینده دچار مشکل کند.

نماینده‌ی مردم اهواز در خانه‌ی ملت، با یادآوری این‌که افرادی که در زمینه‌ی واگذاری‌ها و قوانین مربوط به آن کار می‌کنند اطلاعات محرمانه‌ای دارند که باید محفوظ بماند، ادامه داد: اگر این اطلاعات خارج شود و به افراد دیگری برسد. قطعا شرایط مساوی واگذاری‌ها از بین خواهد رفت.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، خاطرنشان کرد: در آینده باید بیشتر مراقب باشیم چرا که اگر در آینده خصوصی‌سازی و اجرای اصل 44 درست انجام شود مطمئنا توسعه و پیشرفت کشور با نظارتی که دولت در کنار بخش خصوصی خواهد داشت، اتفاق خواهد افتاد. لذا سرعت در این زمینه باید فدای درایت شود، ضمن این‌که باید نظارت را بیشتر کنیم تا سوءاستفاده نشود.

نماینده‌ی مردم اهواز در خانه‌ی ملت، با تاکید بر نقش مجلس و به ویژه کمیسیون اصل 44 آن در این زمینه، افزود: این کمیسیون در همه واگذاری‌ها اظهارنظر می‌کند و نظارت کافی خود را هم دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet