شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/11 12:28:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده رشتخوار:

مسوولان استان برای رفع بیکاری در رشتخوار فکری کنند

**نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به این‌که هنوز زمینه‌های محرومیت در شهرستان رشتخوار زیاد است، خواستار توجه ویژه جهت اختصاص اعتبارات تملک دارایی برای رفع محرومیت به این شهرستان شد.

به گزارش ایسنا، مهندس سجادیان در جلسه شورای اداری شهرستان رشتخوار و معرفی فرماندار جدید رشتخوار، با اشاره به تفاوت های دولت دهم با دولت‌های گذشته، گفت: عدالت محوری و شتاب در کارها دو تفاوت این دولت نسبت به دولت‌های گذشته است .

سجادیان افزود: در عدالت محوری به مناطق محروم، مناطق کمتر توسعه و مناطقی که تا به حال نتوانسته‌اند، درخور جمهوری اسلامی پیشرفت داشته باشند، توجه می‌شود.

وی با اشاره به این‌که فرماندار جدید رشتخوار یکی از نیروهای متعهد وزارت کشور و مدیران کل سیاسی استاندارای بوده است، گفت:شهرستان رشتخوار نیازمند فرماندار اجرایی است که این ویژگی‌ها در فرماندار جدید نهفته است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی همچنین اظهارداشت: بیکاری و محرومیت شهرستان رشتخوار یکی از مهمترین معضلات شهرستان است.

عضو کمسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تاکید بر پیگیری استاندار جهت جلوگیری از حذف رشتخوار از مناطق محروم، یادآور شد: شهرستان رشتخوار در بسیاری از شاخص های عمرانی و آبادانی محروم مانده است.

وی با ذکر این‌که مسوولان استان باید برای رفع بیکاری و اشتغال این منطقه محروم فکر کنند، خاطر نشان کرد: دولت باید شرایط واگذاری تسهیلات بانکی را به متقاضیان سرمایه گذار در شهرک صنعتی رشتخوار هر چه سریعتر فراهم کند و با احداث چند کارخانه دل جوانان و نخبگان منطقه را دلگرم نماید.

وی یکی از مشکلات منطقه را پروژه راه رشتخوار - چخماق - فریمان - مشهد ذکر کرد و گفت: این محور یکی از مصوبات سفر اول ریاست جمهوری است که از شروع پروژه چند سالی می گذرد و به علت کمبود اعتبار در حال حاضر تعطیل شده است.

وی گفت: وزیر راه سال گذشته قول اختصاص یک میلیارد تومان را به این پروژه داد که این امر هنوز تحقق نیافته است.

نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس نیز در خصوص پیگیری پروژه بیمارستان رشتخوار که این پروژه نیز یکی از مصوبات سفر اول هیات دولت به این شهرستان است، به مسوولان تذکر داد و گفت: این پروژه یکی از نیاز های ضروری شهرستان 65 هزار نفری رشتخوار بوده و هست و در حال حاضر مردم برای امر درمانی خود به شهرستان های همجوار مراجعه می کنند.

وی از تاخیر افتتاح این پروژه انتقاد کرد و گفت: مسوولان استان باید سریعتر این پروژه را تکمیل کنند.

سجادیان در ادامه از عدم احداث دانشگاه پیام نور در این شهرستان که یکی از مصوبات سفر رییس جمهوری است، علیرغم اختصاص اعتبار از مسوولان استان انتقاد کرد و خواستار تسریع این پروژه شد.

وی گفت: سه سال از فعالت دانشگاه پیام نور در شهرستان رشتخوار می گذرد و دانشجویان در مدارس استجاری تحصیل می‎کنند که شایسته شهرستان نیست و مسوولان با توجه به اختصاص 300 میلیون تومان اعتبار اولیه و اهدای زمین ازسوی مردم باید سریع تر تکلیف دانشگاه را در این شهرستان مشخص نمایند.

وی در ادامه با اشاره به پیگیری وضعیت تفکیک آب شهری و روستایی مجتمع ولیعصر در این بخش و مشکل آب شرب در بخش جنگل، گفت: بخش جنگل بزرگترین پروژه آبی استان با 120 کیلومتر طول است که بیش از 20 روستای منطقه را آبرسانی می‎کند.

وی نیز از حل مشکل پلاک جنگل در این بخش خبر داد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet